Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

FLOW – Nefes Ölçen Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Sweetzpot firması artık neredeyse herkesin aşina olduğu akıllı bileklik ve akıllı saatlerden farklı bir giyilebilir teknoloji ürünü çıkarmayı planlıyor. Flow isimli giyilebilir teknoloji ürünü aktivite sırasında nefes takibi yaparak canlı performans ölçümü yapmayı amaçlıyor. Bu ürün sayesinde şimdiye kadar sadece profesyonel sporcuların erişebildiği performans ölçümlerine herkesin erişebilmesi mümkün.

Flow Özellikleri

Nefes Takibi

flow nefes takibi

Ürünün temel özelliği her dakika nefes alırken akciğerlerimize ne kadar hava aldığımızı ölçmesi. Normal bir insan akciğerlerine dakikada ortalama 6-8 litre hava alır. Uyurken bu dakikada 3 litreye kadar düşebilir. Spor yaparken ise dakikada 160 litreye kadar çıkabilir.

Optimum Performans Ölçme

Bu ürün nefes alışverişimizi sadece ölçmekle kalmıyor, aynı zamanda spor sırasında bizim için en uygun noktayı algılıyor. Bu sayede olabilecek en verimli şekilde egzersiz yapabilme imkanını bize sunuyor.

Nefes Alma Modeli

Ürün nefes alış verişimizi sadece dakikada akciğere alınan hava cinsinden ölçmüyor, aynı zamanda bizlere görsel olarak nefes alış veriş düzenimizi sunuyor.

Kalp Ritmi (Nabız) Ölçme

flow kalp ritmi

Ürün nefes alış verişimizi ölçmenin yanında, kalp ritmimizi de ölçüp bizlere performansımız hakkında daha kapsamlı bilgiler sunuyor.

Flow Nasıl Çalışıyor?

Cihaz göğüs kafesimizin etrafını çevreleyen bir kayış ve bu kayışın üzerindeki bir sensörden oluşuyor. Bu sensör nefes alış verişlerimiz sırasında göğüs kafesimizin genişleyip daralmasını algılıyor ve özel algoritması sayesinde bizim nefes alışverişlerimizi takip ediyor.

Flow Kimler İçin?

Bu giyilebilir teknoloji ürünü herkes tarafından kullanılabilir. Sweetzpot şirketinin amaçlarından biri günümüzde sadece profesyonel sporcuların kullanımına açık olan pahalı nefes alış veriş ölçümleme teknolojilerini herkesin kullanımına açmak.

flow cihaz

Flow Fiyatı Ne Kadar?

Şu anda daha piyasaya sürülmemiş olan ürün için indirimli ön spariş vermek mümkün. Piyasaya çıktıktan sonra planlanan Flow fiyatı 299$.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir