Akıllı Saatler

Garmin Fenix 3 İncelemesi ve Özellikleri

Tüm dünya, Apple Watch 3 üzerinde konuşmaya devam ederken, birçok sporcu ve maceracı açık hava sporları için gereken saate daha fazla para harcamanın çok daha iyi bir yolunu bulmuşa benziyor. Karşınızda Garmin Fenix 3.

2014 yılındaki Garmin Fenix 2’den sonra, Fenix 3 yeni bir renkli ekran, daha fazla aktivite modu ve daha hızlı GPS bağlantısıyla birlikte geldi. İster evde ister açık alanda sporunuzu yaparken hayati istatistikleriniz telefonunuza bildirim olarak geliyor.

Garmin Fenix 3 Ekran, Konfor ve Pil Ömrü

Fenix 2 üzerine ana yükseltmelerden biri olan 3,1 cm ve 218 piksel çapındaki ekranda, Garmin şirketinin bir başka ürünü olan Chroma’yı çağrıştıran bir renk sistemi kullanılmış. Arkadan aydınlatmalı olması güneş ışığında ekran görünürlüğünü arttırıyor. Su geçirmezlik derecesi ise 50 metreden 100 metreye çıkarılmış.

Kullanılan kauçuk kayış oldukça sağlam. Uzun bir spordan sonra, ter ve yağmurdan ötürü ıslansa bile kullanıcıya çok büyük rahatsızlık vermiyor.

Pil ömrü gerçekten etkileyici. GPS, Bluetooth ve çalışma izleme sırasında ekran açıkken saatte sadece yüzde 6-7’lik bir düşüş görünüyor. Bu da 15 saate kadar kesintisiz kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Garmin Fenix 3 akıllı saat UltraTrac modunda kullanıldığında bu sürenin 50 saate çıkabileceği iddia ediliyor. Ayrıca sadece zamanı öğrenmek için kullanacak olursanız, günlük pil harcaması yaklaşık yüzde 1-2.

Garmin Fenix 3 Özellikleri

Garmin Fenix 3 Yazılım ve Bağlantı

Toplanılan veriler bluetooth üzerinden Fenix 3’ünüzle senkronize olan Connect uygulamasına aktarılıyor. Koşu rotalarınızı veya zamanlarınız saklamak ve seyretmek için uygulama eklentilerini kullanabilirsiniz.

Çalışmalarınız ve yürüyüşleriniz gibi geçmişteki aktivelerinizi kolayca gözden geçirebilir ve geriye dönük incelemelerde bulunabilirsiniz. Böylelikle daha ayrıntılı verilere erişmiş olursunuz. Adımları ve uykuyu bir arada gösteren paneli henüz çok temel, başka bir deyişle ilkel. Eğer Jawbone veya Fitbit kullanıyorsanız, çöpe atmak için biraz erken gibi duruyor.

Size koçluk tavsiyesi vermek için bazı girişimlerde bulunmuşlar. Günlük adım hedefiniz son zamanlardaki performansınıza göre otomatik olarak ayarlanıyor. Ama daha fazla eklenti bulunmuyor. En son çıkan giyilebilir teknoloji ürünlerine bakılırsa, umarım Garmin şirketi bu konuda girişimde bulunur.  Saat ve uygulama birlikteliğiyle, nerede ne yaptığınızı takip etmek çok kolay. Ayrıca edindiğiniz verileri entegre edilmiş sosyal medya ikonlarıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Spora başlamadan kullanabileceğiniz özelliklerden birisi de dışarıya çıkmadan önce gideceğiniz rotaları ve yol işaretlerini ayarlayabilmek.

İstatistiklerinizi bir web tarayıcısının rahatlığında incelemek için temiz görünümlü bir arayüze de sahipler. Çok çeşitli dışa aktarma ve inceleme araçlarıyla çoğu Fitness takip sistemini utandırıyor. Ancak tüm bu veriler üzerinde nasıl hareket edeceğinizi bilmiyorsanız, biraz can sıkıcı olabilir. Koşma, bisiklete binme, yüzme ve doğa yürüyüşü yapabileceğiniz kadar çok detay istiyorsanız, Garmin Connect size bunu sağlayabilir.

Garmin Fenix 3 Akıllı Saat

Garmin Fenix 3 Sonuç

Hızlı ve doğru yol izleme, modların çok çeşitli olması, kullanışlı özelliklerin uzun listesi, akıllı arayüz ve akıllı telefon bildirimlerinin eklenmesi. Giyilmesi rahat, güçlü pil ömrüne sahip ve uygulaması gerçekten çok iyi. Bunlar bir sporcu saatini gerçekten mükemmel kılıyor. Fakat, eksik analiz ve koçluk sistemi, pek fazla işe yaramayan uyku takip sistemi biraz garip duruyor.

Sonuçta, Garmin Fenix 3 bizce harika bir akıllı saat, buna bağlı olarak bir maliyeti var tabi. Ekstra alınabilecek olan aparatlarının da pahalı olması cepleri yakabilir.

Şu an en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’da 499 dolardan satılan ürünün, ilerleyen günlerde fiyatının düşmesi bekleniyor. Garmin akıllı saatler ve akıllı bilekliker ilginizi çekiyorsa ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir