Akıllı Saatler

Pixel Akıllı Saat – Google’ın Kendi Akıllı Saati

Evan Blass’a göre Google kendi markasına sahip bir akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda çıkacak akıllı saatin Google’ın akıllı telefonlarında kullanılan Pixel adını alacağı öne sürülüyor. Eğer haberler doğruysa Pixel akıllı saat büyük ihtimalle yeni Pixel 3, Pixel 3 XL ve yeni Pixel Buds ile birlikte tanıtılacak.

Google’ın şu anda kendi markasına sahip bir akıllı saati bulunmasa da firma akıllı saatler için ürettiği işletim sistemi sayesinde piyasanın en büyük oyuncularından. Birçok farklı marka ve model akıllı saat Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanmakta. Google’ın Wear OS işletim sistemi sayesinde Guess, Michael Kors gibi giyim markaları bile kendi akıllı saatlerini çıkarmış durumda. (En iyi Wear OS akıllı saatler için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.)

Pixel Akıllı Saat

Piyasada Wear OS işletim sistemine sahip birçok farklı marka ve model akıllı saat olsa da bu akıllı saatler arasında “amiral gemisi” olarak nitelendirilebilecek bir ürün eksikliği bir süredir hissedilmekte. LG Watch Sport bazıları için bu boşluğu dolduruyor olsa da birçok kullanıcı Google’ın kendi markasına sahip bir lider akıllı saat beklentisi içinde.

Pixel Akıllı Saat Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Pixel akıllı saat nasıl bir akıllı saat olacak ve ne özelliklere sahip olacak bilinmiyor. Yine de Google’ın geçmişte kendi markası ile çıkardığı ürünlere bakacak olursak Pixel akıllı saat hakkında da bazı tahminlerde bulunabiliriz. Google Assistant şimdiye kadar Pixel akıllı telefonların öne çıkan yanlarından biriydi. Google Assistant hakkında fazla bilgi sahibi olmayanlar bunu Android için Siri olarak düşünebilirler. Google firmasının kendi akıllı saatinde de Google Assistant’ı öne çıkaracağı tahmin edilmekte.

Google Pixel Akıllı Saat Özellikler

Wear OS işletim sisteminin çeşitli Google Home ürünlerini kontrol edebilecek özelliklere de sahip olduğunu biliyoruz. Örneğin evinizde bir Google Chromecast var ise bu ürününüzü Wear OS işletim sistemine sahip bir akıllı saat ile kontrol edebilirsiniz. Pixel akıllı saatin Google Assistant sayesinde bu tip özellikleri öne çıkarması kimse için şaşırtıcı olmayacaktır.

Mobil cihazlar için ürettiği işlemciler ile bilinen Qualcomm markası geçtiğimiz günlerde akıllı saatler için yeni bir Snapdragon işlemci üreteceğini haber vermişti. Aynı zamanda Qualcomm bu yeni işlemcinin yeni bir lider akıllı saat ile piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Tahminler bu yeni işlemciye sahip olacak yeni lider akıllı saatin Pixel akıllı saat olacağı yönünde.

Bir başka haber kaynağı WinFuture’a göre ise Google; Ling, Triton ve Sardine kod adlarına sahip üç yeni akıllı saat üzerinde çalışmakta. Bu üç akıllı saat arasındaki fark bilinmiyor.

Pixel akıllı saat bu günlerde giyilebilir teknoloji gündemini meşgul etse de bu haberlerin hiç biri Google tarafından doğrulanmadı. Çıkan haberler karşısında Google, dedikodularla ilgili yorum yapmadıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir