Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Adidas’ın Akıllı Topu miCoach Smart Ball

Teknolojinin gelişimi insanları iyi yada kötü her anlamda etkilemeyi başarıyor. Zaman zaman bu durumdan rahatsız olsak da hayatlarımıza renk katan gelişmeleri görmezlikten gelmemeliyiz. İşte size özellikle sporcuları ilgilendiren bir teknolojik gelişme, Adidas miCoach Smart Ball. Eğer siz de futbol ile ilgiliyseniz, bu yazıya kesinlikle bir göz atmalısınız.

miCoach Smart Ball, top ile ilgili detaylı verilerin akıllı telefondan basitçe takip edebileceği bir ürün. Bu akıllı top sayesinde sporcular için oldukça eğlenceli ve kolay bir antrenman fırsatı sunulmakta. Adidas miCoach Smart Ball sahip olduğu sensörler ile topun hızını, ivmesini, ve hatta ulaşacağı uzaklığı dahi hesaplayabiliyor. Futbolcuların yeteneklerini bir adım ileri taşımalarında yardımcı olacak bu akıllı top, Apple, Android ve Microsoft akıllı cihazlar ile çalıştırılıp kullanılabilir olarak üretilmiş. Ürün özellikle miCoach firmasının diğer ürünleri ile kullanıldığında etkisini artıran bir cihaz.

Adidas miCoach Smart Ball Futbol Topu

Adidas miCoach Smart Ball Nasıl Çalışıyor?

Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonunuza bağlanan top, ulaştığı verileri grafiksel olarak kullanıcıya sunmayı başarıyor. İçinde 12 farklı noktada sensör bulunan cihazın merkezinde tüm bu sensörlerin birleştiği ana bir merkez bulunmakta.

Cihazın ayrıca, sonuçların diğer insanlarla paylaşılmasını sağlayan bir özelliği de bulunmakta. Sporcu, antrenmanında bu cihazı kullanırken elde ettiği bir takım sonuçları, eş zamanlı olarak antrenörüyle paylaşabilmekte. Bu özellik sayesinde daha verimli sonuçlar elde edilmiş oluyor.

Kablosuz (wireless) şarj özelliği bulunan akıllı top için Adidas tarafından net bir şarj süresi belirtilmemiş. Düşük güç harcama özelliği bulunan cihazın sporcuya uzun bir antrenman fırsatı sağladığı kesin.

Adidas miCoach Smart Ball Özellikleri

miCoach Smart Ball normal bir futbol topundan daha ağır ve dengesiz olduğundan, normal standartlarda kullanılması pek mümkün değil. Dengesizliğinin sebebi ise tahmin edilebileceği üzere içinde bulunan teknolojik aksamlar.

Bu cihaz ile amaçlanan, sporcuların eksiklerinin rahatlıkla tespit edilmesi ve özellikle bu konular üzerinde yoğunlaşılması. Cihazın piyasaya ilk çıkışı 2014 yılında olmasına rağmen, günümüzde oldukça popüler bir biçimde satışına devam ediliyor. Ürünün şu andaki ortalama satış fiyatı 100 ile 200 dolar arasında değişiklik göstermekte.

Birçok ünlü futbol akademisi bu cihaz ile sporcularına antrenman yaptırmakta. miCoach firması Adidas’ın bir alt firması olmakla beraber giyilebilir teknoloji cihazları konusunda çalışmalarına devam etmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir