Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Giyilebilir Sandalye – İşçiler İçin Giyilebilir Teknoloji

Gün geçmiyor ki yeni ve değişik bir giyilebilir teknoloji ürünü karşımıza çıkmasın. Bu seferki ürün bilindik akıllı saatlerden çok daha farklı bir giyilebilir teknoloji ürünü. Noonee firması bütün gününü ayakta geçiren işçiler için her an kullanabilecekleri bir giyilebilir sandalye tasarlamış durumda. Daimler ve Audi gibi markalar tarafından kullanılmaya başlanan bu ürün Münih Giyilebilir Teknoloji Konferansının en ilgi çekici ürünlerinden.

Noonee’nin araştırmasına göre Almanya’da ortalama işçi yaşı hızla artıyor. Fizik gücüne dayalı işlerdeki ortalama işçi yaşının artması beraberinde artan sağlık sorunlarını da getiriyor. Bu sağlık sorunlarının başında kas ve eklem sorunları geliyor. Noonee yeni ürünü ile bu sorunlara odaklanıyor.

Noonee firması yeni ürünüyle uygun fiyata fiziksel aktivite kaynaklı sağlık sorunlarını azaltmayı amaçlıyor. Firma aynı zamanda bu sorunu çözerek dolaylı yoldan işçi verimliliğini de arttırabileceğini düşünüyor.

Noonee Giyilebilir Sandalye 2

Noonee Giyilebilir Sandalye Özellikleri

Aslında Noonee firması bu ürün üzerinde uzun zamandır çalışıyor. 2014 yılında yapılan prototipte pil ile çalışan elektronik parçalar da bulunurken son versiyon sadece mekanik parçalardan oluşan daha basit bir dizayna sahip. Noonee giyilebilir sandalye insan vücuduna omuzlardan, belden ve bacaklardan bağlanıyor. Kullanıcı oturmak istediğinde vücudun arka tarafına bağlı olan giyilebilir sandalye, sandalye şeklini alarak kitleniyor ve kullanıcının ağırlığını taşıyor. Noonee giyilebilir sandalyeyi giymek 1-2 dk alan kolay bir iş.

Görünüşte rahatsız gözükse de Noonee giyilebilir sandalye kendisini deneyen insanlar tarafından çok da rahatsız bulunmamış. Hareketleri çok kısıtlamadığı söylenen ürün yaklaşık 3,4 kg ağırlığında.

Noonee Giyilebilir Sandalye Özellikleri

Noonee Giyilebilir Sandalye Fiyatı

Noonee firması ürünü perakende satmıyor. Noonee, giyilebilir sandalyesini direkt olarak ürünü kullanacak şirketlere satıyor. Ürünü almak isteyen şirketler ürünün yanlış kullanımından kaynaklanan sakatlıklardan korunmak için ürün ile ilgili eğitimden geçmek zorunda.

Bu ilginç giyilebilir teknoloji ürününün piyasada çok satıp satmayacağı merak konusu. Üretimine 2017 baharında başlanan ürünün fiyatını ise Noonee direkt olarak şirketlere satış yaptığı için gizli tutuyor.

One thought on “Giyilebilir Sandalye – İşçiler İçin Giyilebilir Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir