Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Kedi ve Köpekler İçin Akıllı Tasma Pawbo iPuppyGo

Artık evcil hayvanlar için de giyilebilir teknoloji ürünleri mevcut. Bu ürünlerden birisi de Pawbo iPuppyGo akıllı tasma. Aslında Pawbo iPuppyGo tam olarak bir akıllı tasma değil. Ürün için standart tasmaların üzerine takılan bir takip cihazı demek daha doğru olur.

Daha çok evcil hayvan kamerası gibi ürünleriyle bilinen Pawbo markası iPuppyGo ürünüyle evcil hayvanlar için aktivite takibi sunmayı planlıyor. Ürün kedi ve köpekler başta olmak üzere tasma takabilen hemen hemen her hayvan üzerinde kullanılabiliyor.

Pawbo iPuppyGo Tasarımı

Cihaz küçük ve hafif bir tasarıma sahip ve plastik bir gövdeden oluşuyor. Tasmaya bir klips yardımı ile takılan cihaz hafif olması sebebiyle birçok evcil hayvan tarafından fark bile edilmeyecektir. Çalışıp çalışmadığının anlaşılabilmesi için cihazın üzerinde yanıp sönen kırmızı bir ışık var.

Pawbo iPuppyGo

Cihazın dahili bir pili yok ve saatlere takılan tarzda yuvarlak bir pil ile çalışıyor. Pili takmak için bir tornavida yardımıyla cihazın içini açmak gerekiyor. Fakat bu işlemi cihazın uzun pil ömrü sayesinde pek fazla tekrarlamaya gerek yok. Pawbo iPuppyGo yaklaşık altı aylık bir pil ömrüne sahip.

Pawbo iPuppyGo Özellikleri

Pawbo iPuppyGo evcil hayvan takip cihazının ana özelliği evcil hayvanınız için aktivite takibi yapmak. Bu özellik sayesinde evcil hayvanınızın ne kadar hareketli olduğun görebilir ve gün içinde kaç kalori harcadığını takip edebilirsiniz. Özellikle kilo vermeye çalışan evcil hayvanlar için yararlı bir özellik.

Ürünün uyku takibi özelliği de mevcut. Evcil hayvanınızın uyku verilerini düzenli olarak takip edebilir, normal olmayan bir durum gördüğünüzde nedenini veterineriniz ile görüşebilirsiniz. Uyku takibinin yanı sıra cihaz evcil hayvanınızın ruh halini de ölçmekte. Bunu ölçmek için cihaz evcil hayvanınız ile ilgili genel bilgileri ve evcil hayvanınızın aktiflik durumunu kullanmakta. Bunun ne kadar doğru sonuçlar vereceği tartışılır olsa da deneyip arada bir göz atmaya değer bir özelliklik gibi duruyor.

Pawbo iPuppyGo Evcil Hayvan Takip Cihazı Uygulaması

Cihazda evcil hayvanlarla sahiplerini beraber daha çok zaman geçirmeye teşvik edecek bir özellik de mevcut. Hayvanınızı dışarıda dolaştırmaya çıktığınızda ürünün telefon uygulamasındaki hazine avı oyununu oynayabilirsiniz. Bu oyunu bir nevi evcil hayvanınızla oynayacağınız Pokemon Go oyunu olarak düşünebilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanınızla daha çok vakit geçirebilir ve daha aktif kalabilirsiniz. Cihazın hem Android hem de iOS uygulaması mevcut.

Pawbo iPuppyGo Fiyatı

Pawbo iPuppyGo takip cihazının henüz ülkemizde satışı yok. Buna rağmen eğer ürünü yurtdışından getirtmek isterseniz ürün resmi web sitesinde 29,99£ fiyatla satışa sunulmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir