Akıllı Saatler

BMW Akıllı Saatler 2019’da Fossil İle Geliyor

BMW otomobil firması ile Fossil Group, yeni imzalanan anlaşma gereği BMW markalı akıllı saatler ortaya çıkaracak. Yapılan açıklamalara göre bu saatler 2019 yılında piyasaya sürülecek. Anlaşma geçerliliği 2023’e kadar devam edecek.

Şu aşamada henüz saatler hakkında detaylı bilgilere sahip olmasak da ortaya çıkacak akıllı ve akılsız saatlerin dünya üzerindeki 4 bin BMW merkezinde ve Fossil Group mağazalarında satışa çıkarılacağını biliyoruz.

Fossil Group şemsiyesi altında yer alan firmalara kısaca göz atacak olursak lükse alışmamız gerekecek. Fossil, Diesel, Michael Kors, Skagen, Misfit, Marc Jacobs, Emporio Armani ve çok daha fazlası aynı grupta çalışıyor. BMW böyle bir ekibin içinde lüks akıllı saatlerini ürettirmek için fazlasıyla kaynağa sahip olacaktır.

BMW Akıllı Saat Fossil

Teknolojiye hiç de yabancı olmayan BMW, daha önce akıllı saatlerle ilgilenmişti. Bu ilgi, Android Wear için uzaktan kontrol uygulamaları yazmaktan öteye gitmemişti. Firma ayrıca Samsung Gear S2, S3 ve Apple Watch için de aynı uygulamayı kullanıcılara sunmuştu. Bu uygulamalar, destekleyen otomobilinizdeki bazı fonksiyonları akıllı saatinizden kontrol etmenize olanak sağlıyor. Benzer ve hatta daha gelişmiş bir versiyon, Tesla otomobillerde kullanılıyor. Fakat bunlar akıllı saat ekranında değil bir akıllı telefon ekranında gerçekleştiriliyor. BMW’nin kendi markasıyla da çıkaracağı akıllı ve akılsız saatler, bir statü sembolü olmanın yanı sıra işlevsel olmalarıyla her iki dünyanın en iyisini birleştirecek.

BMW Akıllı Saat Özellikleri

Fossil Group tarafından çıkarılan en son akıllı saat Emporio Armani Connected 2018. Bu akıllı saat BMW’nin modelinden ne bekleyebileceğimiz konusunda güzel bir taslağı karşımıza çıkarıyor. Wear OS’in sahip olduğu özelliklerin hepsiyle gelmesini beklediğimiz cihaz, Google Assistant, kalp ritmi takibi, dahili GPS ve Google Pay gibi özelliklere sahip olacaktır. Stil sahibi, lüks bir tasarım, tam daire AMOLED ekran, çeşit çeşit dokulara sahip tasarımlar ve özel kayışlar, yüksek bir fiyatı da üzerine eklediğimizde şimdilik tam bir BMW saati olarak bize kendini gösteriyor. Fossil Group tasarım ve teknolojisinin yanında ürünlerine mikro uygulamalar eklemesiyle tanınıyor. Fossil Group, BMW saatinde de aynı şekilde firmaya özel birkaç özellik ortaya çıkarabilir. Bu özel küçük dokunuşlar BMW logolu saat yüzleri ve uzaktan araç kontrolüne yönelik konfor sağlayacak öğeleri içermenin yanında akıllı saatin pil ömrünü uzatmaya yönelik bir iki oynama da getirebilir.

BMW Akıllı Saat Fossil Group

İki firmanın anlaşmasıyla beraber ortaya çıkacak ürünler bir hatta iki akıllı saat içerse de piyasadaki trendi dikkate aldığımızda belki bir tane hibrit akıllı saat de tanıtılabilir. Bu modeller analog bir saate eklenen titreşim özelliği ya da küçük ekranlarla gelen akıllı fonksiyonları içeriyorlar. Aynı şekilde sağlık takibini de rahatlıkla yapabiliyorlar. Akıllı saatlerin pil problemini aşan fakat bildirim ve sağlık takibinden ödün vermeyen bu ürünler, piyasada ciddi bir alıcı kitlesine sahip. Akıllı saatlerin pil ömründen şikayetçi olup sırf bu sebeple geçiş yapmayan çok sayıda kişi, hibrit modellere kapılıyor.

Ağustos ayının sonunda gerçekleştirilecek IFA konferansında iki firmanın anlaşmasına dair çok daha fazla detaya sahip olacağız gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir