Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Bose Sleepbuds Uyku Kulaklığı

Yorucu bir günün sonunda biraz uyumaya çalışırken en ufak bir gürültü bile yüksek sesle duyulup, sinir bozucu olabiliyor. Bu sesleri bastırmak için sakinleştirici bir müzik de açsak tam anlamıyla tatmin olmak zor. Bose şirketi belki de bu sorunu çözebilecek ve uyku sorunu olan insanları sevindirecek yeni bir ürünün duyurusu yaptı, Sleepbuds.

Ses sistemi, hoparlör ve kulaklık konusunda dünyanın en önemli isimlerinden Bose, geçtiğimiz yıl bir indiegogo projesi başlattı. Bu proje kapsamında çok büyük destek toplayan firma, şimdi ürünün ticari versiyonu ile karşımızda. Rakiplerinin aksine bu kulaklık istediğiniz müziği dinlemeniz için değil. Bose Sleepbuds uyumanızı zorlaştıran sesleri bastırmak, engellemek için tasarlandı.

Bose Sleepbuds Özellikleri

Bose Sleepbuds kulaklıkarın diğer gürültü önleyici kulaklıklardan farkı gürültüyü önlemek yerine maskelemesi. Horlama seslerini, köpek havlamasını veya komşunun gürültüsünü duymak yerine dalga sesleri, yaprak hışırtıları gibi önceden kulaklıklara yüklenmiş 10 yatıştırıcı sesi duymak mümkün.

Bose Sleepbuds Özellikleri

Bose firması, Sleepbuds kulaklıkların içinde bulunan küçük bir şarj edilebilir pil ile ürünün gece boyunca kullanılabileceğini ve yaklaşık 16 saat dayanabileceğini söylüyor.

Kulaklıklar bükülebilir bir maddeden yapılmış durumda. Boyutları çok küçük ve sadece 15 gram ağırlığında. Bluetooth ile bağlantı kurup kulaklıkların kendi iOS veya Android uyku uygulamasıyla çalışıyorlar. Uygulama aracılığıyla, uyku parçasını seçebilir veya oynatılacak sesi belirleyebilirsiniz. Telefonunuza veya tabletinize bağlamanıza yardımcı olan anten, kulaklığın dış tarafında bulunuyor.

Bose Başkanı Bob Maresca radyasyonun bir endişe olmadığını savunuyor. “Sekiz saat boyunca takabilirsiniz ve cep telefonunuzdaki üç dakikalık bir telefon görüşmesinden daha az radyasyon alırsınız” diyor.

Ürün sabahları uyanmakta güçlük çeken insanlar için de çok kullanışlı bir ürün. Artık çalar saat veya telefon alarmı ile uyanamayan kullanıcılar, kendilerini uyandırması için uygulama üzerinden alarm kurabilir. Bununla birlikte, gerçek bir acil durumda uyanmanız gerektiğinde, yangın alarmını duymanız için ses düzeyini normal seviyede tutmanız öneriliyor.

Bose Sleepbuds Fiyatı

Bose Sleepbuds Fiyatı

Piyasaya 249 dolar fiyat ile sunulan Sleepbuds ilk izlenim olarak kullanıcılardan pahalı olduğu geri bildirimini aldı. Maresca da bu fiyatın oldukça yüksek olduğunu kabul ediyor. “Eğer 249 dolar ödeyeceklerse, bu şeyin onlara yardım etmesini bekleyecekler ve eğer bunu başaramazsak hedeflediğimiz kadar ürün satamayacağız.” diyor.

Umuyoruz en yakın zamanda fiyat daha makul bir seviyeye çekilir ve Bose Sleepbuds ülkemizde de satışa sunulur. Yine tamamen kablosuz ama daha müzik odaklı bir bluetooth kulaklık arıyorsanız Samsung Gear IconX İncelememizi okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir