VR

En İyi 8 HTC Vive VR Sanal Gerçeklik Oyunu

VR’ın gerçeklik boyutunun giderek arttığı 2018 yılında oldukça iyi VR (sanal gerçeklik) ürünleri giyilebilir teknoloji piyasasında mevcut. Samsung Gear VR, Google Daydream View, Cardboard, daha pahalı Oculus Rift ve elbette ki HTC Vive.

HTC ile Valve’nin birlikte tasarladığı HTC Vive VR cihazı kullanıcı yorumlarına göre zamanın en iyilerinden biri. HTC Vive, pek çok iyi oyuna imza atmış ve VR deneyimini yukarıya taşımış durumda.

İşte 2018’in En İyi 8 HTC Vive VR (Sanal Gerçeklik) Oyunu:

1. Rec Room

Rec Room HTC Vive

Multiplayer oynanan oyun online bir şekilde karakterlerin sosyalleşmesi üzerine kurulu. Oyunda kıyafet seçilerek karakterler özelleştirilebiliyor. Cihaz, karakterlerin boy uzunluğu gibi niceliklerin görünmesini de mümkün kılıyor. Paintball, masa tenisi, basketbol gibi çeşitli aktiviteler diğer oyuncularla fonksiyonel bir biçimde oynanabiliyor. Rec Room, Steam ile ücretsiz ulaşılabilir bir durumda.

2. The Lab

The Lab HTC Vive

İçinde farklı birçok oyun barındıran The Lab, çoktan türdeşleri arasında bir ‘klasik’. İçindeki gerçek dünya çekimleriyle sanal maceranın tadını çıkarırken oldukça sürükleyici olan oyunlar arasında kolay geçişler sağlanabiliyor. Yine ücretsiz olarak Steam’de bulunuyor.

3. Star Trek: Bridge Crew

Star Trek Bridge Crew HTC Vive

Maceracı ve özellikle alanında bir mihenk taşı olan bilim kurgu serisi Star Trek severleri heyecanlandıran Bridge Crew, oyunculara uzayda bir Yıldız Gemisi yönetme şansını sunuyor. Oyuncuların birer köprü mürettebatı olmasını sağlayan çok oyuncu destekli oyunda çeşitli uzay maceraları yaşayıp Klingonlularla ‘’daha önce kimsenin gitmediği yere cesurca gideceksiniz.’’ Bu oyun ise 39.99 Euro.

4. To The Top

To The Top HTC Vive

Günümüzde VR’ın asıl amacı olan sanal gerçeklik algısını yükseltmenin en büyük problemi hareketlerdeki isabetlilik, dünya fizik kurallarıyla olan uyum. To The Top oyunu ise tamamen hareketlere dayanıyor. Havada uçulabilen, tırmanıcılık yapılan ve parkur aksiyonları ile dolu olan oyuna iki robotik el ile başlanıyor. Fiyatı ise 15.49 Euro.

5. Fantastic Contraption

Fantastic Contraption HTC Vive

Orijinal olarak 2008’de yapılmış olan oyun, önce mobil için daha sonra ise VR için geliştirildi. Oyunun teması engelleri aşıp hedefe ulaşmak için verilen parçaları birleştirerek hareketli cisimler oluşturmak üzerine. Uzay-zamanda bilinmeyen bir yerde, büyük farelerin bulutların ardından göründüğü oyun genel olarak bu bulmacaları çözmeyi amaçlıyor. Yaratıcılık ve hayal gücüyle oynan Fantastic Contraption’ın fiyatı 15.49 Euro.

6. Audioshield

Audioshield HTC Vive

Şarkı ritmine göre ayarlanan top şeklindeki kayan figürleri vurarak oynanan Audioshield’da oyuncuların da şarkı yükleme imkânları var. Sol elde mavi, sağ elde kırmızı ve iki rengin yanında ikisinin birleşimi olan mor olmak üzere, kalkanlarla vuruş yaptıran oyun Steam’de 14.99 Euro. Oyuncuyu bolca hareket ettirmesi sebebiyle egzersiz amacıyla da oynanabiliyor.

7. Fallout 4 VR

Fallout 4 VR HTC Vive

VR’ın en iyi oyunlarından birisi olan Fallout 4 ‘’sanal gerçeklik’’in hakkını fazlasıyla veriyor. Daha önce Fallout 4 oynayanların bileceği büyük çaptaki evren, oyuncuların yorumlarına bakılacak olursa gayet güzel grafiklere sahip. Aksiyon ve savaş oyunları severler için oyunun fiyatı 39.99 Euro.

8. Knockout League

Knockout League HTC Vive

Vive stüdyolarınca yapılan boks temalı oyun, genel olarak kardiyo çalışanların tercihi. Oyunculara boks hareketleri yaptırırken gerçek bir efor sarf ettiren Knockout League kolay gibi durup bolca enerji gerektiren oyunlardan birisi. 23.99 Euro’ya Steam’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir