Akıllı Saatler

En İyi Akıllı Saatler 2019 Listesi

En popüler giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı saatler dünya çapında ve ülkemizde hızla popülerleşmekte.

Akıllı saatler her geçen gün popülerleşse de insanların bu teknolojik ürünlerden beklentileri çok farklı olabiliyor. Kimi kullanıcılar çağrı cevaplama ve mesajlaşma gibi özellikleri ile akıllı telefonlara olan ihtiyaçları azaltacak akıllı saatleri tercih ederken kimi kullanıcılar ise GPS, kalp ritmi ölçme, aktivite takibi gibi özellikleri ile spor odaklı modelleri tercih etmekte.

Her kullanıcının beklentisini karşılayabilen bir akıllı saatle karşılaşmak zor olduğu için sizlere çeşitli amaçlara yönelik en iyi akıllı saatleri listeledik.

En İyi Akıllı Saat – Apple Watch Series 4

Apple watch 4 Akıllı Saat

Apple Watch 4 için en iyi dememizin başlıca sebebi hemen hemen her beklentiyi karşılayacak özelliklere sahip olması. Spor amaçlı bir akıllı saat isteyen kullanıcıyı da, kolunda bir akıllı telefon isteyen kullanıcıya da tatmin edebilen bir akıllı saat Apple Watch 4.

Ülkemizde halen mevcut olmasa da Apple Watch 4’ün en büyük özelliği LTE desteğine sahip olması. Bu sayede telefondan bağımsız olarak internet bağlantısı ve çağrı yapma imkanına sahipsiniz. Telefonunuzu evde bırakıp dışarı çıkarsanız, Apple Watch 4 sayesinde telefonunuzun eksikliğini pek hissetmezsiniz.

Bir akıllı saatten beklenebilecek hemen hemen her özellik Apple Watch 4’te mevcut. Bunlara GPS, su geçirmezlik ve kalp ritmi ölçme dahil. Aynı zamanda yeni modelde kalp sağlığı için çok yararlı olabilecek EKG özelliği bulunuyor.

Spor İçin En İyi Akıllı Saat – Fitbit Ionic

Fitbit Ionic Akıllı Saat

Fitbit daha çok akıllı bileklikleri ile bilinse de firmanın spor odaklı ürünler konusundaki başarısı inkar edilemez. Fitbit Ionic bir akıllı saat olarak LTE desteği gibi özellikleri olmaması yüzünden Apple Watch 4 ve Samsung Galaxy Watch gibi ürünlerin gerisinde kalsa da spor amaçlı bir ürün isteyen kullanıcılar için piyasadaki en iyisi diyebiliriz.

Fitbit Ionic’i spor konusunda bu kadar başarılı yapan nedenlerin başında hemen hemen her çeşit egzersizi yüksek bir isabet oranıyla tespit ve takip edebilmesi geliyor. Bunun yanı sıra, yüksek kaliteli GPS’i sayesinde açık havada spor yaparken bağlantının kopmayacağından emin olabilirsiniz. Fitbit Ionic kalp ritmi ölçme konusunda da rakiplerinden daha başarılı. Birçok akıllı saat yüksek kalp ritmi ölçümlerinde hatalı ölçümler verirken, Fitbit Ionic bu konuda düşük hata oranına sahip. Aynı zamanda su geçirmez olma özelliği sayesinde yüzme antrenmanlarınızı da Fitbit Ionic ile takip edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı En İyi Akıllı Saat – Mobvoi Ticwatch E2

Ticwatch E2 Akıllı Saat

Android Wear OS işletim sistemine sahip olan Ticwatch E2 akıllı saatler Apple Watch 4’ün neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Buna karşın Ticwatch E2 hemen hemen bir akıllı saatten beklenebilecek her özelliğe sahip.

Türkiye’de adı çok fazla duyulmamış olan Mobvoi Ticwatch E2 dahili GPS ve kalp ritmi ölçme özelliklerine sahip. Hem spor hem de günlük işler için çok uygun olan Ticwatch E2 aynı zamanda birçok kişi tarafından beğenilen tasarıma sahip.

En İyi Android Akıllı Saat – LG Watch Sport

lg watch sport incelemesi

LG Watch Sport piyasadaki en donanımlı Android akıllı saat olarak biliniyor. LG ve Google ortaklığıyla üretilen bu ürün yeni Wear OS işletim sisteminin her özelliğine sahip. LTE desteği sayesinde bu akıllı saat ile telefondan bağımsız olarak çağrı yapmak mümkün.

Android Wear OS işletim sisteminin her özelliğinin sergilendiği bu akıllı saat bu kadar özelliği bir arada barındırması nedeniyle ise büyük ve ağır bir tasarıma sahip. Tasarım olarak beğenilse de büyüklüğü ve ağırlığı yüzünden ince bilekli insanlar tarafından pek tercih edilmeyecek gibi duruyor. Detaylı inceleme için LG Watch Sport İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Samsung Akıllı Saat – Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch Akıllı Saat

Samsung Galaxy Watch için Samsung’un piyasadaki en iyi ve en özellikli akıllı saati diyebiliriz. Samsung Galaxy Watch, Gear S3 ve Gear Sport modellerinde olan sportif görünümden biraz uzaklaşmış durumda. Bunun karşılığında ortaya gerçek bir saate daha çok benzeyen bir dizayn çıkmış. Samsung Galaxy Watch bir akıllı saatten beklenebilecek kalp ritmi ölçme, aktivite takibi, GPS gibi özelliklerin hepsine sahip.

Samsung Galaxy Watch, ülkemizde başta Samsung mağazaları olmak üzere birçok farklı firma tarafından satılmakta. Samsung Galaxy Watch ve Samsung’un diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Samsung Gear Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler yazımızı okuyabilirsiniz.

Spor İçin En İyi Samsung Akıllı Saat – Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active Akıllı Saat

Samsung’un spor amaçlı en son çıkan akıllı saati Samsung Galaxy Watch Active, spor yapanlar ve spor odaklı bir Samsung akıllı saat arayanlar için çok uygun bir ürün. Ürünün en büyük özelliklerinden birisi 50 metreye kadar su geçirmez olması. Bu sayede Samsung Galaxy Watch Active ile yüzme egzersizlerini takip etmek mümkün. Tansiyon ölçme ve stres seviyesi belirleme gibi çok sık rastlanmayan özellikler de bu akıllı saatte mevcut.

Aynı zamanda tasarım olarak Samsung Galaxy Watch’tan daha küçük ve hafif bir tasarıma sahip olan Samsung Galaxy Watch Active, çok büyük bir akıllı saat istemeyenler için uygun bir tercih olabilir. Samsung Galaxy Watch Active ve Samsung’un diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Samsung Gear Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Akıllı Saatler Alternatif Seçenek – Huawei Watch 2

Huawei Watch GT Akıllı Saat

Huawei Watch GT yukarıda bahsettiğimiz en iyi akıllı saatler arasına giremeyen ama yine de bahsetmeden geçmek istemeyeceğimiz bir akıllı saat. Özellikle Huawei markasını sevenler için iyi bir tercih olabilir Huawei Watch GT.

LG Watch Sport gibi Huawei Watch GT de neredeyse Android Wear OS işletim sisteminin bütün özelliklerini sergilemeye çalışıyor. LTE desteği, dahili GPS, NFC gibi birçok özellik bu akıllı saatte mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir