Akıllı Saatler

En İyi Akıllı Saatler – 2021 Listesi

Akıllı saatler gün geçtikçe daha çok gelişiyor ve yeni özellikler piyasaya çıkıyor. 2021 yılında akıllı saatlerde kendiliğinden GPS, EKG çekme, kandaki oksijen seviyesi ölçme gibi özellikleri daha sık görmeye başladık.

Bu kadar çok özelliğin arasında farklı ihtiyaçlar için farklı akıllı saatler öne çıkıyor. Herkes için en iyisi diyebileceğimiz bir akıllı saat bulmak zor. Ama ihtiyaca göre en iyi akıllı saati seçmenize yardımcı olacak bazı incelemeleri aşağıda listeledik.

En İyi Akıllı Saat – Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 - En İyi Akıllı Saat

Apple Watch Series 6 şu anda genel anlamda en iyi akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor. Hem özellik hem de tasarım açısından hemen hemen her kullanıcının beklentisini karşılayabilecek düzeyde.

Apple Watch Series 6 hem günlük kullanım, hem spor odaklı kullanım, hem de sağlık odaklı kullanım özelliklerine sahip. Bu özelliklerin çoğu da piyasadaki diğer akıllı saatlerle karşılaştırıldığında daha iyi durumda. Kendiliğinden GPS, su geçirmezlik, uyku takibi, EKG monitörü, LTE desteği bu özelliklerden bazıları.

Apple Watch Series 6’nın 40mm ve 44mm olmak üzere iki farklı boy seçeneği mevcut. Ürünün rakiplerine göre eksik kaldığı tek özellik ise sadece 24-48 saate kadar dayanan kısa pil ömrü. Birçok rakip akıllı saat kullanıcılarına daha uzun pil ömrü sağlıyor.

En İyi Fitness Takip Akıllı Saati – Fitbit Sense

Fitbit Sense

Fitbit Sense, sade ve şık tasarımıyla öne çıkan fitness odaklı bir akıllı saat. Tasarımıyla Apple Watch’a da benzetilen Fitbit Sense, göreceli olarak ucuz fiyatı ile kullanıcılarına daha uygun fiyatlı bir Apple Watch alternatifi sunuyor.

Fibtit Sense’in öne çıkan özellikleri 6 güne kadar dayanabilen uzun pil ömrü, EKG çekebilme özelliği, stres yönetimi, kadın sağlığı takibi, SpO2 ve vücut sıcaklığı ölçme.

Fitbit’in her modelinde olduğu gibi bu akıllı saat de aktivite ve spor takibi konusunda oldukça gelişmiş durumda. Kendiliğinden GPS özelliği de bu modele eklenmiş durumda. Eğer spor takibi yaparken telefonunuzu yanınıza almak istemiyorsanız, Fitbit Sense sayesinde telefonsuz da lokasyon takibi yapabilirsiniz.

En İyi Samsung Akıllı Saat – Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3, şu anda Samsung markasının akıllı saat kategorisinde amiral gemisi konumunda. Samsung markasını ve ürünlerini seviyorsanız sizin için iyi bir tercih olabilir.

Yeni Samsung Galaxy Watch 3 önceki modellerdeki tasarımlarını biraz daha geliştirmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Hem tasarımı, hem özellikleri, hem de kullanışlığı bakımından Apple Watch’a rakip olabilecek bir konumda. Özellikle “Rotating Bezel” yani ekranın etrafındaki döner kadran büyük kullanım kolaylığı sağladığı için çoğu kullanıcının bu akıllı saati tercih sebebi.

LTE desteği, offline müzik dinleme, uzun pil ömrü, 39’dan fazla spor takibi, uyku kalitesi ölçme, stres seviyesi ölçme, kendiliğinden GPS, su geçirmezlik Samsung Galaxy Watch 3’ün öne çıkan özelliklerinden.

En İyi Şık ve Spor Tasarımlı Akıllı Saat – Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 piyasadaki güçlü akıllı saatlerden biri. Apple Watch gibi bu akıllı saat de şık ve spor tasarımı ve kullanışlı özellikleriyle öne çıkıyor. Samsung Galaxy Watch Active 2 de birçok kullanıcıyı tatmin edebilecek şekilde tasarlanmış.

Ürün Samsung marka olmasına rağmen hem Android ile hem de iOS ile uyumlu. 40mm ev 44mm olarak iki farklı boy seçeneğiyle ile sunulmakta. Otomatik uyku takibi özelliğine sahip. Su geçirmez ve yüzme takibi yapabiliyor. İndirilen şarkılar sayesinde internet bağlantısı olmadan da Spotify üzerinde müzik dinlenebiliyor.

Bütün bunların yanında en dikkat çeken özellik ise 2020 yılında akıllı saate eklenmesi öngörülen tansiyon ölçme ve EKG çekme özellikleri.

Spor İçin En İyi Akıllı Saat – Garmin Forerunner 945

Garmin Forerunner 945

Eğer spor konusunda ciddiyseniz ve spor odaklı en iyi akıllı saati istiyorum diyorsanız Garmin Forerunner 945 sizin için en doğru tercih olabilir. Spor ile ilgili akla gelebilecek her türlü özelliği içeren Garmin Forerunner 945, özellikle koşucuların ve triatletlerin sık tercih ettiği bir akıllı saat.

Garmin Forerunner 945’in spor ile ilgili bazı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz: kandaki oksijen doygunluğu ölçme, anaerobic, aerobic high ve aerobic low olarak antrenman yoğunluğu ölçme, VO2 max ölçme, hava sıcaklığının ve denizden yüksekliğin spor performansına etkisini ölçme, GPS, GLONASS ve Galieo ile hassas konum bulma.

Bütün bu spor odaklı özelliklerin çokluğuna rağmen Garmin Forerunner etkileyeci bir pil ömrü sunuyor. Ortalama kullanımda 7-10 günlük pil ömrüne sahip. Ürünün eksi yönü ise yüksek fiyatı. Garmin’in resmi sitesinde ürün 599.99$ fiyat ile satılmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir