Akıllı BilekliklerAkıllı SaatlerÖne Çıkanlar

Fitbit Akıllı Saatler ve Akıllı Bileklikler

Fitbit markası son yıllarda ürün satışı konusunda birinciliği Apple’a kaptırmış olsa da hala giyilebilir teknoloji piyasasının en büyük oyuncularından. Birçok insan için Fitbit, sağlık ve spor konularında hala en kaliteli akıllı saatlere ve akıllı bilekliklere sahip.

Fitbit markasını çoğu insan firmanın piyasaya sürdüğü akıllı bileklikler sayesinde tanımıştır. Buna rağmen firmanın son yıllarda Ionic ve Versa gibi akıllı saatler ile akıllı saat pazarına da hızlı bir giriş yaptığı görülmektedir. Şüphesiz ki bunun başlıca nedeni giyilebilir teknoloji sektöründe akıllı saatlere olan ilginin artması ve Apple, Samsung gibi rakiplerin hızla bu pazarda büyümeleridir.

Fitbit markasına ve kalitesine sahip bir akıllı saat veya akıllı bileklik almak istiyor ama hangi modelin size daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız bu yazımız size seçim yapmanız konusunda yardımcı olabilir.

MediaMarkt’ta Fitbit Akıllı Saatleri İncele

Fitbit Sense

Fitbit Sense

Fitbit’in en gelişmiş akıllı saatlerinden birisi şu anda Fitbit Sense. Akıllı saat birçok özelliğe sahip. Bu özelliklerden öne çıkanlar EKG ölçebilme, stres takibi, VO2 Max ölçme, GPS, SpO2 sensörü ve uyku takibi. Fitbit Sense tam kapsamlı bir sağlık odaklı akıllı saat olarak düşünülebilir.

Ürün tasarım olarak Apple Watch’ların biraz daha karemsi halini anımsatıyor. Boyut ve ağırlık olarak kullanıcısını rahatsız etmeyen bir tasarıma sahip. Aynı zamanda spor yaparken ve yüzerken de rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış bir akıllı saat Fitbit Sense. Akıllı saatin pil ömrü ise yaklaşık 6 gün.

Fitbit Ionic

Fitbit Ionic Akıllı Saat

Ionic, firmanın en çok özelliğe sahip akıllı saati. Bu akıllı saatin dahili GPS’i var ve su geçirmez olması sayesinde yüzme egzersizi takibi yapabiliyor. Kalp ritmi ölçme, aktivite takibi yapma gibi neredeyse bütün Fitbit ürünlerinde olan özelliklerin hepsine bu akıllı saat de sahip. Bunlara ek olarak Fitbit Pay özelliğine sahip olan bu akıllı saat ile uyumlu ödeme yöntemlerinin olduğu yerlerde ödeme yapmak da mümkün.

Firmanın Ionic akıllı saati tasarımı yüzünden ise eleştirilmekte. Sert hatlara sahip tasarımı birçok kullanıcı tarafından çok estetik bulunmamakta ve Apple Watch, Samsung Gear S3 gibi akıllı saatlerin tasarım olarak gerisinde kalmakta. Pil ömrü olarak ise bu akıllı saat yaklaşık 2-3 günlük pil ömrüne sahip. Ülkemizde Fitbit Ionic 1.599TL fiyat ile satılmakta.

Fitbit Versa 2

Fitbit Versa Akıllı Saat

Birçok insanın ortak görüşü Ionic’e kıyasla Versa’nın çok daha estetik bir tasarıma sahip olduğu ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği. Yuvarlak köşeli daha yumuşak hatlara sahip olan Versa tasarım olarak birazcık Apple Watch’u da andırıyor.

Sağlık, aktivite, spor ve uyku odaklı bir akıllı saat olan Fitbit Versa 2, Apple Watch 5 veya Samsung Galaxy Watch gibi akıllı saatler kadar çok özelliğe sahip olmasa da yine de bu akıllı saatlerden çok uzakta değil. Versa hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fitbit Versa 2 İncelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2 Akıllı Bileklik

Charge 2, firmanın en özellikli akıllı bilekliklerinden. Aktivite takibi, uyku takibi, kalp ritmi ölçme, egzersiz takibi, telefon bildirimlerini gösterme gibi birçok özellik bu akıllı bileklikte mevcut. Dahili GPS özelliği olmayan bu akıllı bileklik GPS gerektiğinde telefon ile bağlantılı olarak GPS kullanabiliyor.

Tasarım olarak Charge 2 birçok kullanıcı tarafından rahat olarak nitelendirilen bir tasarıma sahip. Alta HR kadar ince olmasa da büyüklük olarak kullanıcısını rahatsız etmeyecek bir tasarımı var Charge 2 akıllı bilekliğin. Bunun yanı sıra bir akıllı bileklik için birçok bilgiyi rahatça gösterebilecek geniş bir ekrana sahip. Ülkemizde Charge 2 fiyatı 999TL.

Fitbit Alta HR

Fitbit Alta HR Akıllı Bileklik

Alta HR, birçok inceleme ve karşılaştırma sitesinde Fitbit markasının en iyi akıllı bilekliği olarak değerlendirilmekte. Şüphesiz bunun nedeni çok iyi bir tasarım ve özellik kombinasyonuna sahip olması. Alta HR, Charge 2 kadar özelliğe sahip olmasa da birçok insan için yeterli olacak özelliklere ve çok şık bir tasarıma sahip.

Charge 2’de olup da Alta HR’da olmayan özellikler çıkılan kat sayısını takip etme, GPS (Alta HR ne dahili ne de telefondan GPS özelliğine sahip), Multi-Sport egzersiz takibi ve nefes egzersizleri. Bu özelliklere sahip olmayan Alta HR kalp ritmi ölçme, kalori ölçme, uyku takibi, adım ve aktivite takibi, telefon bildirimleri gibi birçok insan için yeterli özelliklere sahip.

Tasarım olarak ise Alta HR sahip olduğu özelliklere kıyasla şaşırtıcı derecede ince bir tasarıma sahip ve önemli verilerin takip edilebileceği bir ekranı var. Ülkemizde Fitbit Alta HR fiyatı 799TL.

Fitbit Alta

Fitbit Alta Akıllı Bileklik

Alta ve Alta HR tasarım olarak neredeyse birbirinin aynısı olan akıllı bileklikler. Alta için Alta HR’ın bir alt modeli demek daha doğru olur. İsminden de anlaşılacağı gibi Alta, Alta HR’ın kalp ritmi ölçme özelliği olmayan versiyonu. Bunun dışında Alta ile Alta HR hemen hemen aynı özelliklere sahip. Bir başka fark ise Alta’nın sadece basit bir şekilde uyku takibi yapabilmesi ve uykudaki derin uyku, hafif uyku gibi aşamaları ölçememesi. Alta, Alta HR’dan biraz daha ucuz olsa da aradaki fark sizin için çok büyük değilse tavsiyemiz Alta HR.

Fitbit Flex 2

Fitbit Flex 2 Akıllı Bileklik

Flex 2 şu anda firmanın bir ekrana sahip olmayan tek akıllı bilekliği. Fakat aynı zamanda Flex 2 firmanın en ince ve tek su geçirmez akıllı bilekliği. Flex 2 ile bir havuza gidip yüzme egzersizinizi takip edebilirsiniz. Flex 2 akıllı bilekliğin önemli eksikliklerinden birisi kalp ritmi ölçme özelliğinin olmaması. Adım sayma, kalori ölçme gibi diğer modellerde olan temel özellikler ise Flex 2’de mevcut.

Tasarım olarak ise Flex 2 ince ve kendini çok belli etmeyen tasarımıyla dikkat çekiyor. Eğer çok fazla göze çarpmayan ince ve kaliteli bir akıllı bileklik istiyor, ve temel özellikler size yetiyorsa Flex 2 sizin için çok uygun bir akıllı bileklik olabilir. Flex 2 aynı zamanda fiyat olarak çok uygun bir akıllı bileklik. Ülkemizde Flex 2 fiyatı 399TL.

Fitbit Zip

Fitbit Zip

Eğer bileğinizde bir akıllı saat veya akıllı bileklik taşımadan adımlarınızı saymak ve kalorinizi ölçmek istiyorsanız Fitbit Zip sizin için en uygun tercih olabilir. Zip’i kolayca kıyafetinizin herhangi bir yerine tutturabilir ve gün boyunca aktivite takibi yapabilirsiniz. Küçük bir ekranı olan Zip üzerinde çeşitli aktivite değerlerinizin yanı sıra saati de görebilirsiniz. Zip aynı zamadan çok uygun bir fiyata sahip. Çeşitli eticaret sitelerinde ürünü yaklaşık 100TL fiyata bulabilirsiniz.

Fitbit Ace

Fitbit Ace Akıllı Bileklik

Ace akıllı bileklik Fitbit firmasının çocuklar için ürettiği akıllı bileklik. Tasarım olarak neredeyse Alta HR’ın küçük bir kopyası olan Ace, özellik bakımından ise Alta HR’ın çok gerisinde.

Ace çocuklar için basit aktivite ve uyku takibi yapmak üzere tasarlanmış bir akıllı bileklik. Kalp ritmi ölçme özelliği, telefon bildirimleri gibi özellikler Ace akıllı bileklikte mevcut değil. Buna karşın Ace çocukları basit verilerle daha aktif olmaya ve sağlıklı yaşamaya yöneltmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda boyut olarak da küçük çocukların bileğine uygun bir akıllı bileklik.

Fitbit Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler

MediaMarkt’ta Fitbit Akıllı Saatleri İncele

Diğer Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler

Eğer Fitbit markası dışında bir akıllı saat veya akıllı bileklik arıyorsanız En İyi Akıllı Bileklikler veya En İyi Akıllı Saatler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir