Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Hexoskin Akıllı Giysi – Giyilebilir Sensörler

Hexoskin, 2012 yılından beri sağlık alanında giyilebilir teknoloji üreten şirketlerin başlıcalarından biridir. “Hexoskin Akıllı Giysileri” kalp atışı, solunum, uyku çizelgesi gibi birçok sensörle vücudunuzu sürekli kontrol altında tutuyor ve fizyolojik faaliyetlerinizi bizzat izlemenize olanak sağlıyor. Bu akıllı giysiler, birçok sensör içermesine rağmen oldukça rahat olmalarıyla da dikkat çekiyor. Günlük hayatta çok rahat kullanılabilen akıllı giysiler, yüksek kalite İtalyan kumaşından üretiliyor ve çamaşır makinesinde kolayca yıkanabiliyor. Tüm bu ölçümlerinin yanında bu akıllı giysiler, güneş ışınlarına karşı ultraviyole koruması sağlıyor. Aynı zamanda özel yapıları sayesinde ter gibi rahatsız edici vücut kokularının da önüne geçiyor.

Hexoskin

Hexoskin firması kadınlar, erkekler ve çocuklar için özel üretilmiş akıllı giysi seçenekleri sunuyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, giysilerin iOS ve Android için üretilmiş uygulamaları da mevcut. Mobil cihazlardan kullanılan uygulamalar sayesinde vücut fonksiyonları her an kolayca takip edilebiliyor, herhangi bir anormallik halinde söz konusu durumdan erkenden haberdar olunabiliyor. iPhone, iPod ve Android cihazlar ile Bluetooth aracılığıyla bağlantı kurabilen giysiler, kullanım şekline göre 12-30 saatlik bir pil ömrüne sahip.

Hexoskin Uygulaması

Hexoskin Neleri Takip Edebiliyor?

Bu akıllı giysilerin takip edip ölçümlediği vücut fonksiyonları ise şöyle:

-Kalp Atışı: Dakikadaki kalp atım sayınızı ve kalbinizin atış hızını ölçen akıllı giysilerin üreticisi Hexoskin, bu bilgilerin doğruluğu hakkında oldukça iddialı.

Kalp Atışı Değişkenliği: En az kalp atımı kadar önem arz eden bu özelliği sayesinde Hexoskin Akıllı Giysileri antrenman sonrası yorgunluk, stres anları, ağır yük kaldırma gibi durumlarda kalbinizin atış sayısı ve hızındaki değişikliği takip ederek olası bir kalp hasarının da henüz oluşmadan fark edilmesini sağlıyor.

Solunum: Günlük hayatımızın idamesi ve sağlıklı bir ömür için solunum şeklimiz büyük önem arz ediyor. Bu akıllı giysiler bu konuda da bize büyük kolaylık sağlayıp, vücudumuz için en uygun solunum şekli ve hızını bize sunup buna uymamıza yardımcı oluyor. Bu sayede sportif aktivitelerde performans artışı sağladığı gibi stresi de oldukça azaltıyor.

Solunum Hacmi: Hangi aktivitede ne kadar hava almanız gerektiğini belirten giysi, akciğerlerinizin hacmini de ölçüp bu aktiviteye ne kadar uygun olup olmadığınızı size önceden söylüyor. Alınan soluk hacmini de ölçüp uyku düzeninizde gerekli değişiklikleri yapmanızı sağlıyor.

Aktivite: Yoğunluk seviyenizi, attığınız adımları ve yürüyüş hızınızı ölçen bu akıllı giysiler, ölçüm değerlerini canlı olarak anında yansıtıyor. Aynı zamanda giysiler, hareket halinde yaktığınız kaloriyi de ölçerek bir sağlık alanında daha elinizden tutmuş oluyor.

Uyku Düzeni: Hexoskin, kendini “en iyi uyku takip cihazı” olarak değerlendirerek uyku takibi konusunda epey iddialı duruyor. Uyku sırasında kalp atımınızı, solunumunuzu ve hatta yatış pozisyonlarınızı değerlendirerek sizin için gerekli düzenlemeleri yapıp benzersiz bir uyku deneyimi sunuyor.

Tüm bu özellikleriyle Hexoskin Akıllı Giysileri, sizin için özel ve çok başarılı bir spor hocası ve hayat koçu olmayı başarıyor. Her türlü aktivitenizi en iyi şekilde maksimum verim alarak gerçekleştirmenizi sağlıyor. Şirketin kurduğu “Hexoskin Birleşik Sağlık Platformu” adındaki platformda birçok araştırmacı ve profesyonel bir arada çalışıyor ve bu akıllı giysilerin klinik, spor, güvenlik ve uzay projeleri gibi alanlarda daha etkin rol almasını sağlıyor.

Hexoskin Erkek Akıllı Giysi
Hexoskin Erkek Akıllı Giysi
Hexoskin Kadın Akıllı Giysi
Hexoskin Kadın Akıllı Giysi

 

Hexoskin Akıllı Cihazı
Hexoskin Akıllı Cihazı

Hexoskin Fiyatı

“Hexoskin Akıllı Giysileri” Kanada’da üretiliyor ve dünyanın her yerinden internet üzerinden sipariş edilebiliyor. Bu akıllı giysilerin fiyatı erkek, kadın ve çocuk modelleri için fark etmemekle beraber 169 Amerikan Doları. Daha iyi bir kontrol sağlayan, giysilere USB kablosu ile bağlanan, Windows işletim sistemli akıllı cihazın fiyatı ise 230 Amerikan Doları. Ayrıca akıllı giysi, akıllı cihaz, USB kablosu ve Hexoskin Birleşik Sağlık Platformu’na ücretsiz erişimden oluşan paketler de mevcut. Bu paketlerin fiyatı ise 399 ila 499 Amerikan Doları arasında değişiklik gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir