Akıllı Bileklikler

Huawei Talkband B5 – Hibrit Akıllı Bileklik

Telefon çağrılarınız için Bluetooth kulaklık mı kullanıyorsunuz? Huawei, fitness istatistiklerinizi izlemenin yanı sıra telefon görüşmesi yapmayı daha kolay hale getirebilecek bir özelliği bulunan akıllı bileklik tasarımını karşınızı getirdi. Yeni Huawei Talkband B5, kulağınıza takabileceğiniz bir Bluetooth kulaklık ile fitness takipçisini birleştiren bir hibrit ürün.

Bu akıllı bileklik ile normal zamanlarda günlük aktivitelerinizi gerçekleştirirken attığınız adımları ve daha fazlasını takip edebilirsiniz. Bir telefon çağrısı aldığınızda ise kulağınıza götürüp telefon görüşmenizi yapabilirsiniz.

Talkband B5, Huawei’nin ilk kez çıkardığı bir ürün değil. Daha önce çıkardıkları B3 bulunmakta ama son model B5 olarak adlandırılmış. Çünkü şirket, Çin’de şanssızlık sayısı olarak bilinen dört sayısını atlamaya karar verdi.

Huawei Talkband B5 Akıllı Bileklik Özellikler

Talkband B5 Tasarım ve Özellikler

Huawei Talkband B3’ü daha önce gördüyseniz veya kullandıysanız, muhtemelen bu yeni ürünün tasarımında büyük farklılık göremeyeceksiniz. İlk başta alışılagelmiş bir spor izleyicisi gibi duruyor ancak ana izleyici parçasını kayıştan kolayca çıkarıp kulağınıza koyabiliyorsunuz.

Akıllıca düşünülmüş tasarımı ve ayrılabilen kulaklık parçası bulunmasına rağmen bileğinizde takılı iken normal bir akıllı bileklik gibi görünüyor.

Huawei şirketi gümüş, beyaz, mavi ve siyah dahil olmak üzere çeşitli renklerde deri, aynı zamanda metal ve silikon kayış seçenekleriyle de ürün yelpazesini genişletmiş. Akıllı bilekliğin ana bölümü gümüş, altın ya da siyah seçenekleri ile kısıtlanmış duruyor. Ancak şirketin yatkında piyasaya sürülmeye hazır diğer tasarım seçeneklerine sahip olduğu söylentileri dolaşıyor.

Bilekliğin içerisinde bulunan fitness takip ekipmanlarını korumak için 2.5D cam özellikli, 1.13 inçlik AMOLED ekran bulunmakta. Ekran 300 x 160 piksel çözünürlüğe sahip. Uzu bir dikdörtgen ekran ve şu anda piyasadaki diğer akıllı bilekliklerin tasarımını andırıyor.

IP67 suya dayanıklılık derecesine sahip, bu yüzden yüzerken akıllı bilekliğinizi çıkarmak zorunda kalacaksınız. Ancak yağmur veya ter gibi durumlardan etkilenmiyor.

Tasarımın göze çarpan unsuru, izleyici ana parçasını kayıştan rahatça çıkarıp, kulağınıza takabilmeniz. Bluetooth kulaklığından müzik dinleyebiliyorsunuz. Ancak şu anda akıllı bilekliğe müzik yükleyip, yükleyemeyeceğinizi bilmiyoruz. Telefon yardımıyla da dinleme özelliğine sahip olabilir.

Huawei Talkband B5 Akıllı Bileklik Tasarım

Bluetooth kulaklık gibi çalışabilme yeteneğinin yanı sıra, Huawei Band 2 Pro’ya benzer unsurlara sahip. Ayrıca en iyi fitness takip cihazları listesinde yüksek seviyede bulunacak kadar iyi bir fitness takip saati. Koşu, yürüyüş ve bisiklet sürmenin yanı sıra, kalp atış hızınız gibi diğer şeyleri de içeren fitness aktivitelerinizi izleyecektir. GPS özelliği henüz bulunmuyor, o yüzden konumunuzu takip etmek istiyorsanız yanınızda telefonunuzu götürmeniz gerekecek. Yatağa girdiğinizde kolunuzda bulunmasını rahatsız bulmayanlar için, uyku takip sistemi de bulunuyor.

Akıllı bilekliğin içinde 108mAh’lik bir batarya var ve Huawei, tek bir şarj ile yaklaşık 3 buçuk gün kullanılabileceğini iddia ediyor. Bunlara ek olarak ürün, gün boyunca hatırlamanız gereken zamanlar için, alarm ve hatırlatma gibi diğer özellikleriyle birlikte geliyor.

Talkband B5, İOS 9 veya üzerini destekleyen tüm İPhone’lar ve 4.4 yazılım ve üzerini destekleyen Android cihazlarla uyumlu. EMUI 4.1 veya üzeri bir Huawei veya Honour telefona sahipseniz, çağrıları susturma ve sizi kimin aradığını bileğinizden görebilme gibi daha fazla özelliğe erişebilirsiniz.

Talkband B5 Yayın Tarihi ve Fiyatı

Şimdiye kadar, Huawei Talkband B5, sadece Çin’de piyasaya sürülmek için onaylandı, ancak yaz sonunda uluslararası bir lansman yapılması bekleniyor. Tam olarak bunu ne zaman olacağı konusunda ise net bir plan yok.

Tam olarak hangi pazarların geleceği de belirsizliğini koruyor. Bu arada Çin’de bulunanlar 20 Temmuz’dan itibaren satın alabilecekler.

Çin’deki fiyatlandırma henüz açıklanmadı ve ülkede satışa çıkmadan birkaç gün önce bunun duyurulması beklenir. Şirketin bir önceki ürünü olan Talkband B3’ün fiyatı yaklaşık 285 dolardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir