Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

InLab Design Atkıları İle Üşümeye Son

Sağlık ve giysi sektörlerini bir araya getiren, giyilebilir teknolojileri ile adından çokça bahsettiren ve birçok insanın yaşam tarzını değiştiren InLab Design, müşterilerini bir kez daha şaşırtmadı ve günlük hayatımızda çokça kullanacağımız bir ürün üretti. “Comfort Touch Series” olarak geçen giysiler ile InLab Design, örgü sanatı ve ısı teknolojisini bir araya getirerek en soğuk kış günlerinde bile sizi sıcak tutmaya söz veriyor. Şirket, yeni ürünlerinin tanıtım kampanyasını Kickstarter üzerinden çoktan halka duyurdu bile.

InLab Design’ın yeni ürünü bu “akıllı atkılar” yüksek kalite yünden üretiliyor. Örgü aşamasında ise ısı yayan ince elektronik teller kullanılmış. Bu teller küçük bir bataryadan enerji alıyor ve batarya, yeniden şarj edilebiliyor. Atkıların satışa çıkarılacağı tarih 2018’in sonbaharı olarak belirlenmiş. Bu gösterişli atkılar gri, siyah ve siyah-beyaz yıldız şekilli “yıldız banyosu” olarak isimlendirilen desen olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle geliyor.

InLab Design Atkı

InLab Design Nasıl Ortaya Çıkmış?

Comfort Touch Series isimli son teknoloji giysilerin arkasında InLab Design’ın CEO’su ve aynı zamanda kurucularından olan Diana Yiu’nun parlak zekâsı var. Yiu’nun ofiste çalışırken en nefret ettiği şey klimaların soğuk hava üflemesinden kaynaklanan üşüme ve titremelermiş. Aynı zamanda dağ tırmanıcılığı, kampçılık, yürüyüş, beysbol ve buz hokeyi gibi sporlarla da ilgilenen Yiu, vücut sıcaklığının ayarlanması ve bu zorlu ekstrem koşullarda sıcak kalma konusunda oldukça deneyimli. Yiu “Teknolojiyle insan hayatını daha da güzel bir hale getiren bu hayalimin gerçekleşmesinden ötürü çok mutluyum” diyor. Bu şık atkıları üreten ekibin özel olarak oluşturulduğunu belirtiyor. Atkıların yapımında yün ipliklerinin arasına gözle görülemeyecek kadar ince ve kablosuz çalışan, ısı yayan tellerin özenle yerleştirilmiş. Bu teknoloji ile atkıyı boynunuza sarıp veya otururken dizlerinize bir battaniye gibi örtüp en sevdiğiniz aktivitelerinize soğuk hava koşullarına rağmen kesintisizce devam edebilirsiniz.

Atkılardaki teller tamamen güvenli olmakla birlikte, ısıyı en sağlıklı yayacak bölgelere yerleştirilmiş. Böylece en az enerjiyle en çok ısı aktarımı sağlanmış oluyor. Bu da kısa zamanda vücudunuzun titremesinin kesilmesine, soğuk havada sıcağın tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. Atkılarda küçük özel bir cep bulunuyor. Bu cep, kare çikolata büyüklüğündeki bataryayı içinde barındırıyor. Bu küçük batarya USB ile sadece 2 saat içinde tamamen şarj edilebiliyor. Bu da atkıların günlük hayatta kullanımını daha da kolaylaştıracak ve yaygınlaştıracak bir diğer özellik.

Giysilerin bir diğer çekici özelliği ise kısa sürede uzun süre devam eden, etkili bir sıcaklık bırakması. Giysi, sadece 20 saniyede vücudunuza hoş bir ısı yayıyor. Rahatsızlık vermeden soğuktan sıyrılmanızı sağlıyor ve sizi 2 saate kadar hiç ısı kaybı olmadan sıcacık tutabiliyor. Giysilerde kullanılan özel teller gümüş kaplı bir yapıya sahip. Aynı zamanda gözyaşı ve kire karşı dayanıklı olan bu teller ısı kablosu olarak görev yaparak bu özel atkıyı soğuk kış günlerinin vazgeçilmezlerinden biri haline getiriyor.

InLab Design Akıllı Atkı

InLab Design Atkıları Kimler, Nerelerde Kullanabilir?

  • Soğuk havada izlemeye gittiğiniz bir futbol maçında titremekten oyuna odaklanamayıp zevk alamayabilirsiniz. InLab Design’ın özel üretim atkıları ile en soğuk statlarda bile vücudunuzu sıcak tutabilir ve maçın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.
  • Tur rehberliği, inşaat işçiliği gibi açık havada çalışmanızı gerektiren bir mesleğe sahipseniz, atkılar sizin için benzersiz bir seçenek. En soğuk havalarda bile işinizi aksatmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Sadece açık havada çalışanlar değil, tıpkı Diana Yiu gibi klima ile fazla soğutulmuş ofislerde çalışan görevliler de bu atkıların verdiği rahatlığın tadını çıkarabilirler.
  • Soğuk iklimli bir yere giden gezginler veya soğuk bir uçakta seyahat eden yolcular da bu atkıları en çok tercih edenler listesinde başta gelenlerden.
  • Cerrahi bir müdahaleden sonra rehabilite gören hastalar da bu atkılar ile vücutlarını sıcak tutup iyileşme süreçlerini hızlandırabilirler.

Comfort Series ürünlerini 17 Temmuz ile 16 Ağustos tarihleri arasında ön sipariş ile evinize kadar getirtebilirsiniz. Fiyatı 169 Dolar olarak belirlenen atkıların Kickstarter üzerinden verilen ön sipariş fiyatı ise 99 Dolar. Comfort Series’in bir diğer ürünü olan battaniyelerin ise yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir