Akıllı Saatler

LG Watch Sport İncelemesi, Özellikleri

LG Watch Sport İlk Bakış

LG Watch Sport, yeni çıkan akıllı saat işletim sistemi Android Wear 2.0’ın neredeyse bütün özelliklerini bizlere sunuyor. LG ve Google işbirliği ile ortaya çok iddialı bir giyilebilir teknoloji ürünü çıkmış durumda. LTE, GPS, NFC ile Android Pay, gelişmiş fitness özellikleri, kalp ritmi ölçme sensörü gibi birçok özellik bu akıllı saatte mevcut.

LG Watch Sport’un özellikleri dışında ilk bakışta gözümüze çarpan bir başka yanı dizaynı. Bu akıllı saat birçok kişi için büyük ve ağır bir dizayna sahip. Buna rağmen çirkin bir akıllı saat diye nitelendirmek de doğru olmaz. Boyutuna rağmen görsel olarak hoş bir dizayna sahip. Tabi konu bir aksesuar olan saatler olunca dizayn konusunu herkesin kendi yorumuna bırakmak daha doğru olur.

LG Watch Sport Tasarım

lg watch sport tasarım

LG Watch Sport 45.5 x 51.2mm boyutunda. Saatin kalınlığı ise 14.2mm. Büyük boyutuna rağmen ergonomik bir yapıya sahip bir akıllı saat. Çeşitli incelemelerden gelen yorumlar saatin büyüklüğüne ve ağırlığına göre şaşırtıcı derecede rahat olduğu yönünde.

LG Watch Sport’un şu anda iki renk opsiyonu mevcut. Bunlardan biri koyu gri titanyum rengi, diğeri ise lacivert. Apple Watch gibi saatlerde birçok farklı kayış opsiyonu mevcut iken, LG Watch Sport’ta tek kayış opsiyonu mevcut.

Diğer birçok akıllı saate kıyasla daha büyük sayılabilecek 480×480 çözünürlüğünde bir ekran mevcut. Ekranın büyüklüğü rahat bir kullanım sağlıyor. Bunun yanı sıra saatin üzerinde 3 düğme mevcut. Üstteki ve alttaki çeşitli uygulamalara kısayol olarak kullanılabilirken ortadaki dönebilen düğme sayesinde menülerde rahatlıkla gezilebiliyor. Ağırlığı dışında kullanması gerçekten rahat bir akıllı saat LG Sport Watch.

LG Watch Sport Özellikleri

lg watch sport incelemesi

GPS ve kalp ritmi sensörü sayesinde LG Watch Sport fitness ve aktivite takibi odaklı kullanımlar için donanımlı bir akıllı saat. Google Fit sayesinde yakılan kalori, atılan toplam adım gibi birçok veriyi ölçmek ve görmek mümkün.

LG Watch Sport’un fitness konusunda öne çıkan özelliklerinden birisi ağırlık antrenmanlarınızı otomatik olarak algılaması. Google Fit uygulamasında ağırlık antrenmanı modunu seçerseniz, LG Watch Sport sizin seçmenize gerek kalmadan hangi hareketleri kaç tekrar yaptığınızı algılayıp kaydedebiliyor. Bu özellik aralarda hata yapsa da egzersiz sırasında bunları saatin ekranından düzeltmek çok kolay.

LG Watch Sport’un öne çıkan bir başka özelliği Android Pay ile ödeme yapabilmek. Ülkemizde çok yaygın olmasa da gelişmekte olan NFC ile ödeme teknolojileri bu akıllı saati daha da kullanışlı hale getirecek.

Bir başka önce çıkan özellik ise LTE desteği. Saatin içine takılan bir SIM kart ile telefondan bağımsız bir şekilde telefon görüşmeleri yapmak ve mesajlaşmak mümkün. Tabi bu özellik pil ömrünü kısaltıyor, o yüzden birçok kullanıcı bu özelliği sadece spor gibi yanlarında telefon olmadığı zamanlarda kullanmayı tercih ediyor.

LG Watch Sport ile telefona ihtiyaç duymadan müzik dinleyebilmek de mümkün. Google Play Music’teki çalma listeleri bu akıllı saat üzerinden de çalınabiliyor. Tabi ki bunun için Google Play Music kullanıyor olmak gerekiyor. Ama Spotify gibi başka müzik uygulamalarının da yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra belki de LG Watch Sport’u çekici kılan en büyük özellik Android Wear 2.0 işletim sistemi sayesinde saate birçok farklı uygulamanın indirilebiliyor olması. Örneğin Strava gibi popüler fitness uygulamaları indirmek mümkün. Aynı zamanda şu anda olmayan ama ileride geliştirilecek birçok uygulama sayesinde bu Android akıllı saatin çok daha kullanışlı hale gelecek olması kaçınılmaz. Birçok insan Android’in uygulama çeşitliliğine güvenip bu akıllı saati tercih edebilir.

Son olarak LG Watch Sport, kablosuz şarj teknolojisine sahip. Kablo takıp çıkarmakla uğraşmadan bu akıllı saati şarj etmek mümkün.

lg watch sport kablosuz şarj

LG Watch Sport Pil Ömrü

LG Watch Sport ortalama bir pil ömrüne sahip bir akıllı saat. İçinde barındırdığı bu kadar çok özelliğe ve büyük ekranına rağmen normal kullanımda birkaç gün şarj etmeye gerek duymadan bu akıllı saati kullanmak mümkün.

Tabi ki, GPS, LTE ve ekranın açık kalma süresi pil ömrünü fazla etkileyen faktörler. Kullanıma göre ne sıklıkla şarj etmek gerektiği çok değişse de, rakiplerine göre ortalama bir pil ömrüne sahip LG Watch Sport.

LG Watch Sport Fiyatı

Ülkemize tam anlamıyla giriş yapmamış olan LG Watch Sport, ABD’de yaklaşık 300$’a satılıyor. Ülkemizde ise çeşitli e-ticaret sitelerinde bu akıllı saati yaklaşık 2000TL satış fiyatı ile bulmak mümkün.

Sonuç

LG Watch Sport Artıları

  • Android Wear 2.0 işletim sisteminin bütün özellikleri mevcut
  • LTE desteği
  • Gelişmiş fitness özellikleri
  • Android uygulama çeşitliliği
  • NFC Android Pay

LG Watch Sport Eksileri

  • Büyük ve ağır tasarım
  • Ortalama pil ömrü
  • Değişmeyen kayış
  • Yüksek fiyat

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir