Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

LogicInk UV – Çok Güneşlendiğinizde Uyaran Geçici Dövme

Güneş’ten gelen zararlı ultraviyole ışınlar derinize fazla uzun bir süre düştüğünde cilt kanserine varan problemlere yol açabilir. Bunu engellemek için San Francisco merkezli Logicink firması tarafından geliştirilen geçici dövme, yeteri kadar güneş ışığına maruz kaldığında görünür hale geliyor.

Sağlık amaçlı giyilebilir teknoloji ürünleri bugüne kadar hep başka bir cihazla iletişim kurma ihtiyacı duyuyordu. Topladığı verileri bu cihaza aktaran ve orada görüntüleyen ürünlerin varoluş amacına aykırı hareket ettiğini düşünen firma, bu özel geçici dövmeyi geliştirdi. Güneş ışığına yeteri kadar maruz bırakıldığında renk değiştiren, daha doğrusu şeffaf halden görünür hale geçen dövme, sizi kapalı bir alana girmeniz ya da bir gölge bulmanız için uyarıyor.

LogicInk UV Geçici Dövme Özellikleri

LogicInk eş kurucusu ve CEO’su Carlos Olguin, Digital Trends röportajında şöyle diyor:

“Medikal araştırmalara göre LogicInk UV, siz yeteri kadar güneş ışığı aldığınızda şekil ve renk değiştirmek üzere kalibre edilmiştir.” Detayları ise şöyle aktarıyor: “İlk olarak teni güneş ışınlarına aşırı hassas olan kişilere odaklanıyoruz. Elektronikleri işin dışında bırakarak kaba cihazlara -bizimkine göre kaba- ihtiyaç duymuyoruz. Bu cihazlar çoğunlukla daha pahalı oluyor ve daha uzun sürede öğreniliyor. Tüm bunlara rağmen kullanıcıyla yeterli UV ışını aldığından haberdar etmek için hala başka bir cihaza ihtiyaç duyuyorlar.“

Tüm halkalar mor olduysa gölgeye girme vakti gelmiş demektir

Tatlı bir tasarıma sahip olan dövme, UV ışın emilimi gibi önemli bir konuda bir bakışta bilgi veriyor. Dövmenin özel mürekkebiyle deri üzerine aktarılan halkalar, UV ışın emilimiyle renk değiştiriyor. Beyazdan başlayarak mora doğru giden halkaların üçü de mor olduğunda kullanıcı günlük UV ışın limitine ulaştığını anlıyor.

LogicInk UV Geçici Dövme

Olguin ürünün kullanım alanıyla ilgili şunları söylüyor: “LogicInk UV her yaştan insanın kolayca günlük UV dozuna ulaşıp ulaşmadığını görmesine imkan sağlıyor.  Dövme bizim kullanıcı arayüzümüz. Her gün dijital ortamda LCD ekranlar yardımıyla kullanıcı arayüzünü yeniden tasarlamaya çalışıyoruz. Bu arayüze gerçek hayatta görmek istediğimiz durum çubukları ve fazlasını ekliyoruz. Artık bu arayüzü direkt olarak cildinize ekledik ve UV ışın emiliminizi zaman içinde gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz.

LogicInk Fiyat ve Satın Alma

Şirketin CEO’su LogicInk UV geçici dövmelerini kendi sayfası üzerinden tek seferlik sipariş ya da abonelik olarak satışa sunuyor. Dövmelerin her biri bir haftaya kadar kullanılabilir olsa da firmanın tavsiyesi günlük kullanılması yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir