Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

L’Oréal UV Sense – Tırnağınızla Ultraviyole Miktarını Ölçün

1935’te ilk güneş kremini üreten L’Oréal, bu sene La Roche-Posay birlikteliğiyle ilk şarj gerektirmeyen anlık Ultraviyole ölçer ürününü tanıttı.  L’Oréal Uluslararası Teknoloji Departmanı Teknoloji Başkan Yardımcısı Guive Balooch, dünya genelindeki en önemli sağlık ve güzellik sorununun Ultraviyole ışınlarına uzun süre maruz kalmak olduğunu söyledi. Modern dizayn ve teknolojiyi, sağlık ve güzellik ile bir araya getirdiklerini belirten Balooch, L’Oréal UV Sense ile Ultraviyole ışınlarına karşı kişisel korunmayı en üst düzeye çıkaracaklarını ve %86’sı ultraviyole ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanan melanom cilt kanserini ciddi oranlarda düşürebileceklerini de açıklamalarına ekledi.

L’Oréal UV Sense Özellikleri

L’Oréal UV Sense Özellikleri

2 mm kalınlıkta ve 9 mm çapında tasarlanan L’Oréal UV Sense, genelde tırnağa yapıştırılarak kullanılan bir ürün. Bunun yanı sıra saatinize, güneş gözlüğünüze veya ayakkabınıza yani istediğiniz her noktaya yapıştırabilirsiniz. Ürün, nail art sanatına uygun şekillerde ve farklı desenlerde üretilmesi sayesinde hem günlük hayatta dikkat çekmeyen hem de modern görünüme sahip bir ürün. Erkek ve kadın kullanımı için farklı dizaynlara sahip bu ürünü, bir iş toplantısında, spor esnasında, dağ tırmanışlarında veya bir partide rahatlıkla kullanabilirsiniz. UV Sense, ürünle gelen bir yapıştırıcı yardımıyla kullanılmaya başlanabilir ve yapıştırıcının etkisi azaldığında yapıştırma işlemi tekrarlanabilir. Her yapışkanın kullanımı 2 hafta kadar sürmekte. Ürün iOS ve Android’de yayınlanmış UV Sense uygulamasıyla 3 aya kadar topladığı verileri de saklayabilmekte. Uygulama aynı zamanda, güneş kremi uygulamaları, cilt rengi ve tipi, günlük yaşam tarzı gibi bilgilerle bir algoritma oluşturmakta ve bu algoritmaya göre uygulanması gereken koruma hakkında önerilerde bulunmakta.

L’Oréal UV Sense Tasarım

Oldukça esnek ve küçük olması sporcuların da bu ürün ile rutinlerine kolayca devam etmelerini sağlıyor. Ürün gereğinden fazla UV ışına maruz kaldığında renk değiştiriyor ve kullanıcıyı güneş ışığı altında daha fazla durmaması konusunda anında uyarıyor. Kullanıcılar ürünü kullanırken duş alabilir, yüzebilir ve hatta üstüne güneş kremi uygulayabilir. Yazın getirdiği her koşula dayanıklı olan bu ürünle yaz tatillerinden acısız ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmış olarak evlere dönülebilir.

L’Oréal UV Sense’in bataryasız bir ürün olması onu daha hafif kılıyor. Tekrar şarj etmek için de akıllı telefonunuzun NFC özelliğini kullanmanız UV Sense’i hızlıca tekrar kullanılabilir hale getirecektir. NFC, akıllı telefonlarda bulunan bir özellik olup yakın bölgedeki diğer elektronik aletler arasında veri ve enerji alışverişi yapılmasını sağlar. Yani, kampta, tatilde veya yurtdışında akıllı telefonunuz yanınızda olduğu sürece oldukça rahat bir şekilde UV Sense’i kullanabilirsiniz.

L’Oréal UV Sense Uygulama

L’Oréal UV Sense Fiyatı

Ürünün 2018 yılında sadece ABD’de satışa sunulacağı belirtilse de 2019 yazında dünya pazarına gireceği de alınan bilgiler arasında. Amerika satışı La Roche-Posay’in ABD satış sayfasında yapılmaya başlanmışken önümüzdeki senelerde dünya üzerinde herkesin markanın kendi ülkesine ait sitesinden online alışveriş ile ürüne rahatça ulaşabileceği de beklentiler arasında. Henüz hakkında kesin bir bilgi olmasa da 40 dolar civarında bir fiyatı olacağı da duyuruldu.

Bu ürün gibi alışılmışın dışında giyilebilir teknoloji ürünlerine ilgi duyuyorsanız buraya tıklayarak ilginizi çekebilecek başka ürünlere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir