AR

Magic Leap One – Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Kuruluşundan bu yana ortaya hiçbir ürün koymamış olmalarına rağmen, 2 milyar dolara yakın bir yatırım alan artırılmış gerçeklik şirketi Magic Leap,  Aralık 2017’de ilk ürünleri olan Magic Leap One AR gözlüğü tanıttı. Şirket 6 yıldır sürdürülen çalışmalarını sadece birkaç kısa video ile özetlemiş, yatırımcılarını ve diğer takipçilerini fazlasıyla meraklandırmıştı.

Magic Leap One ile Tanışın

Magic Leap One, dünyanızı dijital nesnelerle zenginleştiren ve bu nesnelerle etkileşime girmenize izin veren bir artırılmış gerçeklik gözlüğü. Bu ürün hakkında detaylı bilgilendirme Haziran 2018’de Florida merkezli bir açılış konuşmasında gerçekleşmişti. Bu konuşmaya göre paket halinde sunulan Magic Leap One; bir gözlük, bir güç paketi ve bir kumandadan oluşmakta.

Magic Leap One Özellikler

Lightwear olarak adlandırılan gözlüğün rahat bir deneyim sağlaması için ağırlığı oldukça azaltılmış durumda ve arkasındaki bant sayesinde başınızın büyüklüğüne uygun bir şekilde ayarlanma imkanı var. Cihaz standart ve büyük olmak üzere iki boyutta piyasaya sürülecek. Şirket, gözlüklü kullanıcıların Magic Leap One ile gözlük kullanımını pek önermiyor. Fakat numaralı lensler geliştirmek için çalışılmakta.

Ürünün kafa bandı içerisindeki hoparlörler ile rahat bir ses akışı sağlanabiliyor. Gözlüğün dış yüzeyindeki mikrofonlar ses komutlarını almakta, önündeki kameralar ise fotoğraf veya video çekebilmekte. Kayıt halindeyken yanan LED ışığı sayesinde etraftraki insanlar video çekildiğinin farkına varabilmekteler.

Güç kaynağı olarak görev yapan disk cep için tasarlanmış durumda fakat düşmesi konusunda endişeli olabilecek kullanıcılar için düşmeyi engelleyecek bir kayış mevcut. Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu ise diskin çok ısınmasını engellemek. Bu yüzden cebinize yerleştirirken dikkat etmelisiniz.

Magic Leap One Pil

Magic Leap One multiplayer oyunculuğu destekleyerek diğer kullanıcılar ile etkileşime geçme imkanı da tanıyor. Yani bu AR gözlüğü takıyorsanız, aynı gözlüğe sahip olan başka bir diğer kişi ile aynı dijital sahneyi paylaşabileceksiniz. Bu şekilde şirketin insanları bir araya getirme amacını gerçekleştirdiği gözleniyor..

Cihazın bu yıl satışa sunulacağı kesinleşmiş durumda, fakat net bir tarih ya da fiyat daha verilmedi. Herhangi bir ürün ortaya koymadan bu kadar çok yatırım alan bir şirketin fazlasıyla hayran kitlesi olduğu kesin. Beklentiyi oldukça yükselten ürün Magic Leap One’ın giyilebilir teknoloji piyasasında nasıl bir başarı sergileyeceğini merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir