Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Motiv Ring Akıllı Yüzük İncelemesi, Özellikleri

Parmağınıza takacağınız bir yüzük ile kalp ritminizi ölçebilir, adımlarınızı sayabilir ve uyku kalitenizi görebilirsiniz. Giyilebilir teknolojinin hızla geliştiği bu günlerde her gün bizi şaşırtacak yeni ürünler piyasaya çıkmakta. Bu ürünlerden biri de Motiv Ring akıllı yüzük. Motiv Ring akıllı yüzük için basit ama kaliteli bir sağlık ve aktivite takip cihazı diyebiliriz.

Motiv Ring Akıllı Yüzük Tasarımı

Motiv Ring akıllı yüzük hafif ve rahat bir tasarıma sahip. Kıyaslayacak olursak rakiplerinden biri olan Oura akıllı yüzüğe göre daha hafif. Yüzüğün kalınlığı 2,5 mm. Her ölçüde parmakta rahatlıkla kullanılabilmesi için birçok farklı yüzük boyu mevcut. Hangi boyun uygun olduğuna karar vermek için yüzüğün kendisini spariş etmeden önce bir ölçü seti istemek mümkün.

Yüzük titanyumdan yapılmakta. Hafifliğinin bir nedeni de bu. Renk seçeneği olarak ise roze altın ve gri renk seçenekleri mevcut. İki renk seçeneği de mat yüzeye sahip. Bu da yüzüğe daha spor bir hava katıyor. Yüzüğün kolay çizilebilen bir yapısı da var ama birçok kullanıcı bir yüzük için çiziklerin normal olduğunu söylemekte.

Yüzüğün üzerinde ince bir siyah şerit şeklinde LED bir ışık var. Şarj durumunu göstermekten pek fazla bir işe yaramayan bu LED ışık tasarım olarak ise bu akıllı yüzüğe spor bir hava katıyor. Belki de Motiv markası yüzüğün bir giyilebilir teknoloji ürünü olduğu belli olsun diye böyle bir detay eklemiş akıllı yüzüğe.

Motiv Ring Akıllı Yüzük Tasarımı

Motiv Ring Akıllı Yüzük Özellikleri

Kalp Ritmi (Nabız) Ölçme

Motiv Ring akıllı yüzük iç tarafında bir optik kalp ritmi (nabız) ölçme sensörüne sahip. Bu sayede yüzük tıpkı bir akıllı saat veya akıllı bileklik gibi kalp ritminizi ölçebilmekte. Değerlendirmelere göre ürün doğruluk oranı yüksek kalp ritmi ölçümleri vermekte.

Aktivite Takibi

Ürün aynı zamanda bir akselerometreye sahip. Bu sayede bu akıllı yüzük adım sayma, mesafe ölçme, kalori ölçme gibi aktivite takipleri yapabilmekte.

Uyku Kalitesi Takibi

Ürün aynı zamanda kullanıcısının uyku kalitesini de ölçebiliyor. Birçok akıllı saat ve akıllı yüzükte gördüğümüz bu özellik bu küçük giyilebilir teknoloji ürününde de mevcut.

Su Geçirmezlik

Motiv Ring akıllı yüzük için önemli özelliklerden biri de şüphesiz su geçirmez olması. Yüzük 50 metreye kadar su geçirmiyor. Çoğu insanın yüzüklerini parmaklarından çıkarmadığını varsayarsak bu özellik olmasaydı bu ürün şüphesiz ki birçok kullanıcı için kullanması zor bir ürün olacaktı.

Motiv Ring Akıllı Yüzük Pil Ömrü Şarj

Pil Ömrü

Motiv Ring akıllı yüzük yaklaşık üç günlük bir pil ömrüne sahip. Yüzüğün içine konabilecek pilin küçüklüğünü göz önünde bulundurursak üç günlük pil ömrü hiç de kötü sayılmaz. Yüzüğü şarj etmek için oldukça küçük bir USB şarj cihazı kullanılmakta. Aynı zamanda şarj cihazının kolayca taşınabilmesi için ürün cihazın takılabileceği küçük bir anahtarlıkla birlikte geliyor.

Telefon Uygulaması

Motiv Ring akıllı yüzük için maalesef sadece iOS uygulaması mevcut. Ama şu anda Android için Beta uygulaması test edilmekte ve önümüzdeki günlerde Android kullanıcıları için de uygulamanın piyasaya çıkması bekleniyor. Uygulamada bütün bilgilere kolay bir şekilde ulaşmak mevcut ama Fitbit uygulamasında olduğu gibi derin analizler yok.

Motiv Ring akıllı yüzük çok kolay ve orijinal bir senkronize etme yöntemine sahip. Akıllı yüzük ile uygulamayı senkronize etmek için yüzüğü parmağınızda çevirmek yeterli.

Motiv Ring Akıllı Yüzük Uygulaması

Motiv Ring Akıllı Yüzük Fiyatı

Ülkemizde henüz satışa sunulmayan Motiv Ring akıllı yüzük fiyatı Motiv markasının resmi web sitesinde 199$.

Sonuç

Artılar

  • Hafif ve rahat tasarım
  • Su geçirmezlik özelliği
  • Uzun pil ömrü

Eksiler

  • Android desteği yok
  • Kolay çizilebilir tasarım
  • Uygulamada detaylı analizler yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir