Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Nadi X – Akıllı Yoga Pantolonu – Wearable X

Wearable X şirketi tarafından ortaya koyulan Nadi X akıllı yoga pantolonları, her yerden erişebileceğiniz kişisel yoga eğitmeniniz olacak. Yoga becerilerinizi geliştirmenin en kolay yolu olan bu yoga pantolonu, giyilebilir teknoloji adı altında büyük bir adım oldu.

Yoga esnasında size nereye odaklanacağınızı hatırlatmak için hafif titreşimler sağlayan Nadi X, dokunsal teknoloji ile yoga pozisyonlarınızı düzetir ve sonu gelmez pahalı yoga dersi ücretlerinden sizi kurtarır. Yogaya yeni başlayanlar ve ders programlarına bağlı kalmak istemeyen yoga sevdalıları için de büyük bir kolaylık olacak gibi duruyor.

Wearable X Nadi X

Nadi X ile Titreşimleri Hissedin

Üründe kalça, diz ve ayak bileğindeki naylon tabakalara dikilmiş olan haptik sensörler mevcuttur. Bluetooth ile telefonunuzdaki uygulamaya bağlanan ürün, görsel ve sesli direktifler verir. Örneğin bacaklarınızı düzeltmeyi veya sırtınızı uzatmayı unuttuğunuzu farz edelim. Uygulamada ayarladığınız şiddette hafif titreşimler ile uyarılırsınız. Bu şekilde daha kaliteli ve etkin bir yoga deneyimi yaşamış olursunuz.

Sol dizinizin arkasındaki aralığa yapıştıracağınız Pulse adı verilen güç paketi, pantolon içerisindeki sensörleri ve titreşimleri algılar. Pulse, kolayca şarj edilebilir ve bluetooth ile telefonunuza bağlanır. Bu yoga pantolonları yıkanabilir bir teknolojiye sahiptir, yani rahatlıkla çamaşır makinelerinizde temizleyebilirsiniz. Tabi yıkamadan önce bu güç paketini çıkardığınızdan emin olmalısınız.

Nadi X Akıllı Yoga Pantalonu Özellikleri

AppStore’dan indirebileceğiniz Nadi X iOS uygulaması, yoga seanslarınız boyunca size rehberlik edecek. Henüz sadece iOS için üretilen uygulamanın yakın bir zamanda Android için de üretileceği tahmin ediliyor.

Nadi X, bunların dışında farklı model ve farklı renk seçenekleri ile tarzınızı da ön planda tutmakta. Birçok farklı bedende üretilen yoga pantolonlarından kendi bedeninize uygun olanı bulamamanız mümkün değil. Ne de olsa yoga yapmak için belli kalıplara ihtiyaç duyulmaz.

Nadi X Uygulaması

Yoganın sadece kadınlar için olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Nadi X yakın zamanda erkekler için de tasarladığı yoga pantolonlarının lansmanını duyurdu. Ayrıca bu tasarımlar tek düze olmayıp birkaç çeşit ve renk içeriyor. Ürün, sadece yoga aktivitelerinizle ilgilenmez, tarzınıza uygun çizgiler de oluşturur.

Nadi X Yoga Pantolonları’nın Fiyatı

Nadi X, Crowdfunding kampanyasında Super Early Bird paketi ile 1 yoga pantolonu ve 12 ay uygulama üyeliğini 229 Dolar’dan başlayan fiyatlar ile sunuyor. Kampanya paketi sınırlı sayıdadır fakat kaçırsanız bile farklı paketler ile kolaylık sağlanmıştır. Eğer arkadaşlarınıza veya ailenize hediye etmek ve birlikte yoga yapmak isterseniz çoklu paketlerde bulunmaktadır.

Nadi X Akıllı Yoga Pantalonu Tasarım

18 Haziran 2018 Pazartesi günü Wearable X’in Kickstarter sayfasında ön siparişler alınmaya başlandı. Bir sınıfa ya da bir yoga hocasına ihtiyaç duymadan kendi yoga seanslarınızı yaratabileceğiniz bu ürün, alanında en iyisi olacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir