VR

Oculus Medium İle Artık Kendi VR Evinizi Tasarlayabilirsiniz

Oculus Medium, yeni özelliğiyle kullanıcıları kendine çekiyor, VR teknolojisine yepyeni bir deneyim getiriyor. Peki nedir bu Oculus Medium?

Oculus, VR teknolojisini hayatımıza sokan ve yepyeni özellikleriyle geleceğin oyun ve eğlence dünyasını çok daha heyecan verici hale getiren şirketlerin en büyüklerinden biri. Şirketin 29.99 Dolar’a satılan ürünü, VR dünyasını kendinize göre şekillendirmenizi sağlıyor. Ürün, kendi objelerinizi, karakterlerinizi, araçlarınızı ve daha birçok şeyi hayal gücünüze göre sıfırdan inşa edip tasarımlamanıza olanak sağlıyor. Bir nevi kendi sanal dünyanızı oluşturabiliyorsunuz. Oculus Medium ile heykeltıraşlık yapabilir, figürünüzü şekillendirebilir, dilediğiniz renklere boyayabilir ve 3 boyutlu somut objeler oluşturabilirsiniz.

Oculus Medium VR

Ürünün kullanımı oldukça kolay olduğundan VR dünyasına yeni adım atmış bir hayalperestten profesyonel bir VR sanatçısına kadar herkes hayal gücünü rahatça ortaya koyabiliyor. Ürün, bir oyun kolu görevi üstlenen “Oculus Touch” adı verilen kumandalar ile kullanılabiliyor. Bu kumanda sizin elleriniz olarak görevi üstleniyor ve canlı hayattaki gibi gerçeksi bir deneyimle figürlerinizi en ince ayrıntısına kadar şekillendirebilmenizi sağlıyor. Firma, kendi web sitesinde figür oluşturmak için özel hazırlanmış dersler de veriyor. Böylece hem Oculus Touch’ı hem de Oculus Medium’u tam anlamıyla kullanmayı öğrenebilir, deneyimlerinize deneyim katabilirsiniz.

Oculus Medium Yeni Güncelleme

Oculus Medium, şimdi de yeni versiyonu ile yepyeni bir deneyim sunuyor. Firma, bu yeni güncelleme ile sadece ürünün performansını artırmakla kalmamış, aynı zamanda figürleriniz için yepyeni şekillendirme seçenekleri ve tasarım aletleri ile de bu heykeltıraşlık deneyimini bir üst seviyeye taşımış. Ve tabii ki çok bahsi geçecek bir özellik daha. Yeni güncelleme ile artık oluşturduğunuz tüm figürleri ve objeleri kendi VR evinize aktarabilirsiniz. Hayal gücünüz el verdiğince size özel harika bir ev tasarlayabilirsiniz.

Oculus Medium Nedir

Ürün, ilk başta bilgisayarlarda kullandığımız “Paint” programı şeklinde tanıtılmış ve ilgiyi çok fazla üzerine çekememişti. Ürünün piyasaya sürülmesi ve eklenen harika özellikleriyle adından gün geçtikçe daha çok bahsettiren Oculus Medium, artık ciddi ve başarılı bir üç boyutlu tasarım aracı olarak değerlendiriliyor. Şirket, bu noktaya gelebilmek için ürünü çok kez güncellemiş, yenilikler yapmıştı. Fakat çok beğeni toplayan, hayalinizdeki evi size sunan bu yeni güncelleme, uygulamanın “yeni nesil Oculus Medium” olarak anılan ilk versiyonu. Tüm yeni özelliklerinin yanında Oculus, uygulamanın artık 100 katmana kadar inşa aşamasını desteklediğini, çoklu ışık sistemi ile renklerin daha canlı, figürlerin daha göz alıcı olduğunu da duyurdu. Aynı zamanda artık oluşturulan objeleri Medium’dan diğer platformlara aktarmak eskisine göre çok daha kolay.

Kullanıcılar, Haziran’ın başından beri, oluşturdukları tasarımları Oculus’un “özelleştirilebilir takılma mekânı” olarak nitelendirdiği “Oculus Home” isimli kişisel evlerine aktarabiliyorlardı. Ancak bu yeni güncelleme bunu çok daha pürüzsüz ve kolay bir hale getirerek, bir nevi kendi oda arkadaşlarınızı, kendi biblolarınızı, kendi süs eşyalarınızı, kendi tablolarınızı tasarımlamanıza olanak sağlıyor. “Keşke şöyle bir eşyam olsaydı” şeklindeki hayallerinizi somutlaştırıp sanal gerçekliğe yansıtabiliyorsunuz.

Oculus Medium Özellikleri

Oculus Medium Gereksinimleri

Oculus Medium’un güncellemesi, Google’ın kendi VR boyama ve dizayn programı olan “Tilt Brush”ı güncellemesinden birkaç gün sonra geldi. Ayrıca Oculus, bu güncellemeyi duyurmadan bir gün önce Oculus ürünlerinin kullanımı için gerekli minimum sistem gereksinimlerini de yükseltmiş, gereksinimi Windows 7 ve Windows 8.1’den Windows 10’a taşımıştı. Dolayısıyla Oculus Medium’un yeni sürümü “Medium 2.0”ı kullanabilmek, figür ve objeleriniz ile hayallerinizdeki evi oluşturabilmek için Windows 10 kullanıcısı olmanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir