Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

OrCam MyEye 2.0 – Görme Engeli Ortadan Kalkıyor

Artificial Intelligence (yapay zekâ) teknolojisi hayatımıza girdiği andan beri birçok işimizi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabilmemizi sağladı. Giyilebilir teknoloji ve Artificial Intelligence lüks olmaktan çıkıp engellere sahip insanların engellerini ortadan kaldıran teknolojiler haline geldi. OrCam MyEye 2.0 ise görme engeli olan veya göz bozuklukları yaşayan insanlar için adeta yepyeni bir çift göz.

OrCam MyEye 2.0 Özellikleri

Sadece 22.5 gram ağırlığında olan bu icat, minik bir kamera tasarımına sahip. Ürünün ön tarafına yerleştirilmiş 13 mega piksellik bir kamerayla etrafınızdaki her nesneyi ve/veya canlıyı rahatça tanımlayabiliyorsunuz. Kamera sistemiyle gazete, kitap, cep telefonu veya laptop gibi cihazlardaki yazıları okuyabilir, daha önce tanımladığınız yüzleri kamera açısına girdiği anda fark edebilir, satın alacağınız veya kullanacağınız objelerin ismini, rengini, son kullanma tarihini, fiyatını ve şeklini anında öğrenebilirsiniz.

OrCam MyEye 2.0 Özellikleri

OrCam MyEye 2.0’ın en büyük farkı ise sadece etrafındaki nesneleri görüntülemekle kalmayıp bunları gözlüğün sap kısmındaki hoparlör sayesinde kullanıcıya tanıtmasıdır. Parmağınızla işaret etmeniz halinde kamera açısındaki yazıyı okuyabilir, istediğiniz anda durdurabilir ve ardından dinlemeye devam edebilirsiniz. Navigasyon sistemiyle sizi dünya üzerindeki istediğiniz herhangi bir noktaya götürebilen OrCam MyEye 2.0, arkadaşlarınızı ve ailenizi tanıyabilir hatta o gün ne giyeceğiniz hakkında size yardımcı bile olabilir. Sadece saatinizi kameranın önüne getirerek zamanı ve tarihi anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca kamera sadece yakındaki cisimleri algılamakla kalmıyor, parmağınızı işaret ettiğiniz herhangi bir sokak tabelası veya restoranı da anında tanımlayabiliyor. Paraları ve miktarlarını da size bildiren bu ürün görme engelini tamamen ortadan kaldırırken, alışveriş yapmayı da daha güvenilir bir hale getiriyor.

İçindekiler ve Kurulum

Ürün, küçük bir kutu içerisinde gelmekte. Kutunun içinde montaj kiti, şarj cihazı ve kablosu, kullanıcı kitapçığı, fermuarlı çantası ve boyun askısı da bulunmakta. Kutunun içindeki mıknatıs sistemli montaj kitini gözlüğünüzün istediğiniz tarafına monte ettikten sonra kamera ve hoparlör sistemini barındıran cihazı da kitteki mıknatısa sabitlemelisiniz. Güçlü mıknatıs sistemine sahip olması ve hafifliği sayesinde gün içinde sizi rahatsız etmeyecek bu ürünü tek el hareketiyle çıkarıp takabilirsiniz. Cihazı yerleştirdikten sonra, 1 sefere mahsus olmak üzere kutunun içindeki kullanıcı kitapçığında yazılı adımları izleyerek kurulum yapmalısınız. 320 mAh batarya kapasitesiyle ve internet bağlantısı gerektirmemesiyle OrCam MyEye 2.0 her an her yerde rahatça kullanılabilinen bir ürün. Aralıksız olarak 2 saat kullanılma kapasitesine sahip ve yaklaşık yarım saatte de tekrar şarj olmakta.

OrCam MyEye 2.0 Akıllı Gözlük

Fiyat ve Sipariş Sitesi

OrCam MyEye 2.0 dünya üzerindeki 350 milyondan fazla görme engelli ve 1 milyardan fazla okuma zorluğu çeken bireyin sadece ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor. Onlara özgürlük ve kendi yaşamlarını rahatça devam ettirmek için güç vermeyi de amaçlıyor. OrCam MyEye CEO’su Ziv Aviram, cihazın 29 ülkede 20 farklı dili destekleyecek şekilde satışa sunulduğunu da belirtmekte. 7’den 70’e görme engeline sahip herkesin hayatını kolaylaştıran OrCam MyEye 2.0’ı firmanın websitesinden online olarak sipariş verebilirsiniz. Ürünün güncel fiyatı ise $4,500.00.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir