Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Pilot İle Dil Engeli Ortadan Kalkıyor

2014’te kurulan, giyilebilir teknoloji ve anlık çeviriyi birleştiren inovatif şirket WaverlyLabs, kurucu CEO’su Andrew Ochoa’nın seyahat ederken Fransız bir kadınla karşılaşması, kadına aşık olması ve aralarındaki dil sorununu çözmeye karar vermesiyle Pilot’ı geliştirdi. Pilot, kulağınıza kolayca yerleşen ve kablosuz bir aparat. En güzel özelliği ise duyduğu her cümleyi simultane olarak çevirebilmesi ve bütün dünya üzerinde insanlara iletişim özgürlüğü sağlaması.

Pilot Tercüme

Andrew Ochoa, Sergio Delrio Diaz ve Nicolas Ruiz’in kurucu önderliğinde özel bir üretim ekibiyle çalıştıklarını vurgulayan Ochoa, ürünün üretim sırasında her aşamada farklı kontrollerden geçtiğini ve her gün 500 Pilot üretiminde bulunduklarını da belirtti. Apple AirPod’a fazlasıyla benzeyen ürünün asıl amacı anlık çeviri. Aynı zamanda müzik dinlerken, telefon aramaları yaparken veya sesli bildirimler alırken de kullanılabiliyor. Kırmızı, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip ürün, yumuşak ve insan vücuduna uygun tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

Pilot, kutusunda şarj cihazıyla gelmekte ve şarj kapasitesi tüm gün kullanımı karşılıyor. 4 saat sürekli kullanım ve 16 saat şarj ile tüm gün boyunca yanınızda özel bir çevirmen görevi görüyor. Özellikle turistler, yabancı ülkelerde yaşayanlar ve iş gezilerinde bulunanlar için hayatlarını büyük anlamda kolaylaştıracak olan ürün Google Pixel Bud’a çok benzese de Pixel Bud’dan çok daha hızlı ve doğru bir çeviri imkânı sunarken Pixel Bud’ın kablolu tasarımını, kendi kablosuz ve modern tasarımıyla geride bırakıyor.

Pilot Özellikleri

Pilot Uygulaması

Pilot’ı Google Play veya App Store’dan indirebileceğiniz Pilot Speech Translator uygulaması ile Android veya iOS cihazlarınızla kolayca kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, ürünle birlikte gelen kullanma kılavuzu aracılığıyla Pilot’ı telefonunuza tanıtmalısınız. Ardından kulaklıkları kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer karşılıklı konuşmak istediğiniz biri varsa, kulaklığın birini karşınızdakine verdikten sonra, yine Pilot Speech Translator’ın size sunduğu Converse Mode (iki kullanıcılı konuşma), Listen Mode (tek kullanıcılı dinleme) veya Music and Audio (Müzik ve Ses) seçeneklerini uygun hale getirip günlük iletişiminizi sürdürebilirsiniz.

Pilot, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Almanca, Rusça, Arapça, Yunanca, Hintçe, Lehçe, Türkçe, Mandarin Çincesi, Japonca ve Korece olmak üzere 15 dil ve 42 diyalektin anlık çevirisini yapabiliyor. Uygulamada kadın ve erkek sesleri bulunmakta. Ücretsiz sözlük ve çokça kullanılan deyim ve atasözleri de mevcut. Ayrıca gün boyu konuşmalarınızı kaydedip ardından tekrar dinleyebilirsiniz.

Pilot Uygulaması

Pilot kullanıcılarından Amerika doğumlu Debra Curle, Fransız uzay mühendisi eşiyle Kanada’da yaşarken günlük işlerinin tamamen kolaylaştığını ve yalnızca İngilizce ve Fransızca bildikleri için ziyaret edemedikleri dünya ülkelerini rahatça ziyaret edebileceklerini yorumlarına eklemiş.  Bir diğer kullanıcı olan Robert Waggoner ise ürün ellerine ulaştıktan sonra hemen denediklerini ve İngilizce, Almanca, Lehçe ve Rusça konuşabilen eşinin çevirilerin doğruluğuna ve hızına hayran kaldığını belirtmiş.

Bugüne dek 30.000 satışa ulaşmış olan Pilot, $6.5M kadar da siparişe sahip. Normal fiyatı $250 olan cihaz şu an $200 ‘lık fiyatıyla indirimde. Pilot’a Waverly Labs sitesinden ulaşabilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir