Akıllı Saatler

Projektörlü Akıllı Saat – Haier Asu

Haier markası piyasaya projektörlü akıllı saat çıkarmaya hazırlanıyor. Bileğinizden elinizin üzerine görüntü yansıtan bu akıllı saatin ne kadar işlevsel olduğu tartışılır olsa da ilgi çekici bir giyilebilir teknoloji ürünü olduğu kesin. Haier Asu ismiyle piyasaya çıkacak olan ürünün önümüzdeki çeyrekte Çin’de satışa çıkması bekleniyor.

Haier Asu Projektörlü Akıllı Saat Özellikleri

Projektörlü akıllı saatin ilk bakışta göze çarpan özelliği şüphesiz ki gövdenin büyüklüğü ve ağırlığı. İçinde bir projektör barındırdığını düşünürsek bu pek de şaşırtıcı bir şey değil. Projektör akıllı saatin sağ tarafından elinizin arka tarafına görüntü yansıtıyor. Projektörün çözünürlüğü 480×854 pixel.

projektörlü akıllı saat haier asu 3

Akıllı saatin elinizin arkasına yansıttığı şeyler ise kısıtlı. Bunlardan biri gün içinde attığınız adımların sayısı. Aynı zamanda koşarken akıllı saatin ekranı üzerinde görmek isteyeceğiniz istatistikleri ekran yerine elinizin üzerinde de görebilirsiniz. Bunların yanı sıra kronometredeki zaman, telefon numaraları gibi görüntüleri de elinizin üstüne yansıtmak mümkün. Tabi bütün bunların ne kadar işinize yarayacağı şüpheli.

Haier Asu projektörlü akıllı saat ile bazı eğlenceli şeyler de yapmak mümkün. Örneğin akıllı saat ekranında herhangi bir şekil de çizip elinizin üstüne yansıtabilirsiniz. Veya elinizin üzerine dans eden bir adam animasyonu yansıtabilirsiniz.

Biraz teknik özelliklerden bahsedecek olursak, Haier Asu projektörlü akıllı saat 1.2GHz hızında bir işlemciye ve 1GB kapasitesinde hafızaya sahip. Bunun yanında kalp ritmi (nabız) ölçme sensörü, GPS ve LTE desteği özellikleri var. Adım saymak gibi aktivite takip özellikleri de bu akıllı saatte mevcut. Basit su sıçramalarına karşın korunabilmesi için ise bu akıllı saatin IP65 suya ve toza dayanıklılık özelliği var.

projektörlü akıllı saat haier asu 2

Haier Asu Projektörlü Akıllı Saat Alınır Mı?

Açıkçası bu soruya cevabımız hayır. Akıllı saat üzerine konacak bir projektörün bize göre pek fazla işlevsel bir yanı yok. Bunun yanı sıra, bu akıllı saat birçok kişinin kullanamayacağı kadar ağır ve büyük. Aynı zamanda projektörün yaydığı ısının kullanıcıları rahatsız etme ihtimali yüksek.

Bu tarz ilginç giyilebilir teknoloji girişimlerini desteklesek de kendinize daha gerçekçi bir akıllı saat arıyorsanız En İyi Akıllı Saatler 2018 Listesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir