Akıllı Saatler

Puma – Fossil İşbirliği ve Puma Akıllı Saatler

Spor ürünleri markası Puma kendi akıllı saatlerini piyasaya çıkarmak için Fossil markasıyla 10 yıllık anlaşma imzaladı. Puma – Fossil işbirliğinden ortaya çıkacak ilk akıllı saatlerinin önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Puma bu anlaşma ile akıllı saatler konusunda Fossil ile işbirliği yapan ilk spor markası oldu. Fossil ile akıllı saatler konusunda daha önce Emporio Armani, Michael Kors, Kate Spade gibi ünlü lüks giyim markaları anlaşma imzalamıştı.

Geçen sene birçok giyim markasının Fossil işbirliği sayesinde Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatler piyasaya sürdüğünü görmüştük. Puma’nın da işletim sistemi konusunda benzer bir yol izlemesi beklenmekte. Puma – Fossil işbirliğinden Wear OS işletim sistemi dışında bir işletim sistemine sahip akıllı saatler ortaya çıkması pek olası değil.

Puma – Fossil İşbirliği ve Rekabet

Puma’nın rakipleri düşünüldüğünde Puma – Fossil işbirliğinin sürpriz olduğu söylenemez. Geçtiğimiz aylarda Nike markasının Apple ile, Adidas markasının ise Fitbit ile akıllı saatler konusunda işbirliği yaptığını görmüştük. Rakiplerin bu işbirlikleri sonucunda piyasaya çıkardıkları akıllı saatleri düşünürsek Puma’dan da aktivite takibi ve spor odaklı bir akıllı saat beklemekteyiz.

Puma – Fossil anlaşmasının aynı zamanda Puma’nın bir start-up olan Lumo firması ile anlaşması sonrasında gelmesi de dikkat çekici. Puma, Lumo ile geçtiğimiz Ağustos ayında anlaşmıştı. Lumo yapay zeka kullanan ve koşu, vücudun duruşu gibi konularda kullanıcılarına koçluk eden ürünler üreten bir start-up firma. Puma’nın Lumo teknolojilerini çıkaracağı akıllı saatlerde kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

Puma – Fossil anlaşması 2028 yılına kadar sürecek. Bu da demek oluyor ki uzun bir süre piyasada Puma markasına sahip ve Fossil kalitesiyle üretilmiş akıllı saatler göreceğiz. Puma’nın önümüzdeki günlerde çıkacak akıllı saatleri piyasada tutar mı bilinmez ama bu anlaşmanın Puma takipçilerini heyecanlandıracağı kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir