Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Re-Timer – Uyku Sorunlarına Yenilikçi Çözüm

Re-Timer şirketi kendini biyolojik saatinizi düzene sokmaya ve uyku kalitenizi en üst düzeye çıkarmaya adamış bir şirket. Şirket bünyesinde, iki doktor 1987 yılından beri giyilebilir mavi-yeşil ışık teknolojisi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. İki senelik yoğun bir çalışmanın sonunda farklı dallardan uzmanlar bir araya gelerek Re-Timer gözlüklerini üretmeyi başardı. Ürün üretildiğinden bu yana dünyanın dört bir yanına binlerce sattı. Zaten birçok faydası olan gözlüklerin teknolojisi uzmanların çalışmalarıyla her geçen gün daha da ileriye gidiyor, kullanıcıların hayatına yeni kolaylıklar kazandırıyor. Re-Timer şu anda dünyanın bir numaralı “ışık terapi cihazı” olarak değerlendiriliyor ve en çok satılan cihazlar arasında yerini koruyor.

Araştırmalara göre, siz bunu okurken  dünya üzerinde 2.3 milyar insan uyumaya çalışıyor. Bu insanların neredeyse %50’si uyku sorunları yaşıyor, sağlıklı bir uyku çekemiyor. Uyku sorunu yaşayan insanların %5 ila %10’u ise kronik uyku hastalığıyla mücadele veriyor. Re-Timer gözlükleri son teknoloji ışık terapisi ile uyku düzeni sağlama konusunda tüm bu insanların yardımına koşuyor.

Re-Timer Akıllı Gözlük Özellikleri

Cihazda hem sağlığa tehdit oluşturmamasından hem de insan vücuduna karşı oldukça etkili olmasından dolayı mavi-yeşil ışın rengi tercih edilmiş. Aynı zamanda bu renkler, uyku düzeni için de maksimum yarar sağlıyor. Ürünün etkisini gösterebilmesi için uyanık haldeyken 7 gün boyunca, günde 60 dakika aralıksız olarak takmak gerekiyor. Işın tedavisi uygulayan diğer gözlükler ışığı gözlerinizin yukarısından yansıtıyor ve bu da kaşların ışınlardan gelen enerjinin büyük kısmını soğurmasına ve göze ulaşmasını engellemesine neden oluyor. Ürün bu noktada rakiplerinden ayrılarak terapi ışınlarını gözün altından yansıtarak enerji kaybını en aza düşürüyor. Günümüzde birçok uyku kliniğinde tedavi amaçlı Re-Timer gözlükleri kullanılıyor. Kullanım kolaylığı ve rahatça taşınabilir olmasından ötürü birçok uzman, hastalarına bu gözlükleri tavsiye ediyor. Re-Timer gözlükleri sıradan bir güneş gözlüğüyle hemen hemen aynı ağırlıkta olmasıyla birlikte USB kablo aracılığıyla da kolayca şarj edilebiliyor. Gözlükleri kullanırken günlük aktivitelerinize ara vermenize de gerek yok; televizyon izlemeye, kitap okumaya sorunsuzca devam edebilirsiniz.

Re-Timer Akıllı Gözlük Faydaları

Re-Timer’ın Yarar Sağladığı Alanlar

  • Re-Timer, uzun kış günlerini atlatmanızda büyük kolaylık sağlıyor. Her sabah gözlükleri 30 dakika takmanız halinde çevredeki beyazlığın gözünüze zararı ve rahatsız edici göz kamaştırıcılığı engelleniyor.
  • Biyolojik saatinizdeki aksamalar uyku düzeninizde bozukluklara sebebiyet verirken uykunuzun yeterince dinlendirici olmasının önüne geçiyor. Bu da sağlığınızı olumsuz etkiliyor. Sabahları 60 dakika boyunca gözlüğü takmanız gece erkenden ve kolayca uykuya dalmanızı sağlıyor. Sabah erken uyandığınızda uykusuz kalmaktan şikayetçi iseniz, gözlükleri akşam vakitlerinde 60 dakika takmanız bu konuda da yardımınıza koşuyor ve sabah daha dinç kalkmanıza olanak sağlıyor.
  • Mevsimsel oluşan gün içi yorgunlukları da bir diğer şikayet konusu. Her sabah 30 dakika gözlükleri takmanız halinde enerjinizde hissedilir bir yükselme olduğu gibi gün içindeki stresiniz de azalıyor.
  • Sık seyahat edenlerimiz jet lagın ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirler. Jet lag, uzun mesafeli yolculuklar sonucunda çıkış noktanızla aranızdaki saat farkından kaynaklanan bir uyku bozukluğu. Henüz uyanalı birkaç saat olmasına rağmen vardığınız yerde saat gecenin ilerleyin vakitleri olabilir, bu hallerde vücudunuz uyanık mı kalmalı yoksa uykuya mı dalmalı karar veremediğinden size ilerleyen günlerde de uyku düzeninizi yerine oturtana kadar zorluk çıkarabilir. Sabah ve akşamları Re-Timer gözlüğü takmanız halinde jet lag uyku bozukluğunuzu kolayca atlatabilirsiniz.
  • Vardiyalı işlerde çalışanlar için de cazip bir cihaz olan Re-Timer gözlükleri, gece vardiyasındayken sizi dinç tutma ve sabah oluşan yorgunluk ve uykusuzluğun önüne geçme konusunda oldukça başarılı.

Re-Timer gözlükleri firmanin websitesinde 299 Dolar’a alıcı buluyor. Uzman kadrosuyla kesintisiz yardım hizmeti sunmayı da teklif eden şirket, üründen memnun kalmazsanız 60 günlük bir iade hakkı tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir