Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Samsung Gear IconX İncelemesi, Özellikleri

Giyilebilir teknoloji denildiğinde akla ilk olarak akıllı saatler gelse de son zamanlarda hızla popülerleşen bir başka giyilebilir teknoloji kategorisi de kablosuz kulaklıklar. Kablosuz bluetooth kulaklıklar uzun süredir piyasada ama Samsung Gear IconX gibi tamamen kablosuz kulakiçi kulaklıklar bakış açımızı değiştirmiş durumda.

Samsung’un tamamen kablosuz bluetooth kulakiçi kulaklığı Samsung Gear IconX ülkemizde Samsung ürünleri satan birçok farklı mağazada sergilenmekte ve kullanıcıların ilgisini çekmekte. Ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Samsung Gear IconX İncelemesi Özellikleri

Samsung Gear IconX İlk Bakış

Samsung Gear IconX kulaklığın bir önceki modeli düşük pil ömrüne sahip olması, bluetooth bağlantı problemleri yaşaması ve ses kalitesinin çok iyi olmaması yüzünden çok eleştirmişti. Yeni çıkan ve Samsung Gear IconX 2018 olarak adlandırılan model ise bu sorunların hepsini çözmüş durumda.

Aşağıda daha detaylı bahsedeceğiz ama yeni modeldeki en önemli fark kalp ritmi ölçme özelliğinin ortadan kalkması. Bunun nedeni ise pil ömrünü uzatmak. Tasarım olarak ise eski model ile yeni model neredeyse birbirinin aynısı. Samsung önceki modelin tasarımını korumuş durumda.

Samsung Gear IconX Tasarım

Samsung Gear IconX kulaklığın hafif ve rahat bir tasarımı var. Kullanıcısının kulağına iyi oturan ve kolay kolay düşmeyen bir yapısı var. Kulaklığın tamamen kablosuz olduğunu göz önünde bulunduracak olursak kolay kolay düşmeyecek olması önemli bir özellik. Birçok insanın bu tarz kulaklıklar hakkındaki endişesi kulaklığın düşüp kaybolma riski ama Samsung Gear IconX kulağınızdan kolay kolay düşmeyecek bir kulaklık.

Kulaklıkların taşınması ve kullanılmadıkları zamanlarda korunmaları için küçük bir kutu mevcut. Kulaklıklar bu kutunun içinde aynı zamanda şarj oluyorlar. Kutuyu cebinizde veya çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Kutunun üzerinde yanan ışıklardan kulaklıkların şarj durumunu anlamak mümkün. Aynı zamanda bluetooth eşleştirmesi için bu kutunun üzerindeki bir tuş kullanılmakta.

Renk seçeneği olarak siyah, gri ve pembe renkler mevcut. Hangi rengi seçerseniz kulaklık ile birlikte gelen şarj kutusu da aynı renkte oluyor. Farklı kulak boyutlarına sahip insanların da bu kulaklıkları rahatça kullanabilmeleri için kulaklığın ucuna takılan lastiklerden farklı boyutlarda yedekler ürün ile birlikte geliyor.

Samsung Gear IconX Renkler

Samsung Gear IconX Özellikleri

Çevrimdışı Müzik

Bu kulaklıklar tamamen kablosuz olmalarının dışında kullanıcılarına başka birçok özellik de sunuyor. Bu özelliklerin başında müzik depolama ve çevrimdışı müzik dinleme geliyor. Samsung Gear IconX 4GB hafızaya sahip ve cihaza yüklenen müzikleri telefondan bağımsız olarak dinlemek mümkün. Bu özellik sayesinde telefonunuzu yanınıza almadan spor yapabilir ve spor yaparken müzik dinleyebilirsiniz.

Akselerometre

Samsung Gear IconX kulaklıkların bir başka önemli özelliği ise akselerometreye sahip olmaları. Bu sayede spor yaptığınızda hızınızı ve mesafenizi ölçebiliyorsunuz. GPS özelliği bulunmamasına rağmen hata oranı az ölçümler alınmakta.

Samsung Gear IconX Gri

Spor Koçu

Samsung Gear IconX kulaklığın bir başka özelliği ise egzersiz yaparken size çeşitli bilgiler veren bir spor koçunun olması. Örneğin koşarken o andaki hızınızın ne olduğunu veya yavaşladığınızda tekrarda hızlanmanız gerektiğini belirli aralıklarda kulaklıklardan duymak mümkün. Tabi ki bu özellik istendiğinde kapatılıp açılabiliyor.

Dokunmatik Kontroller

Kulaklıklar aynı zamanda dokunmatik kontrollere sahip. Sol kulaklığın dokunmatik yüzeyi var bu sayede çalan şarkıyı geçmek, sesi açıp kapamak, telefon cevaplamak gibi şeyler mümkün. Örneğin dokunmatik üzerinde aşağı ve yukarı hareket sesi açıp kapamaya yarıyor. Tek bir dokunuş ise şarkı durdurmaya veya oynatmaya yarıyor.

Pil Ömrü

Pil ömrü olarak Samsung Gear IconX yaklaşık beş saatlik bir pil ömrüne sahip. Eğer kulaklığa indirilen müziklerden çevrimdışı olarak müzik çalınıyorsa bu pil ömrü yedi saate kadar uzamakta. Kulaklığınızın pili azaldığında kutusuna koyarak tekrardan şarj edebilirsiniz. Kutuda yaklaşık on dakika şarj etmek kulaklığa yaklaşık bir saatlik pil ömrü sağlamakta.

Samsung Gear IconX Kulaklık

Samsung Gear IconX Fiyatı

Ülkemizde Samsung resmi web sitesinde Samsung Gear IconX kulaklığın son çıkan modeli 759 TL fiyatla satışa sunulmakta. Farklı mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde değişen fiyatlar görmek mümkün. Son model ile bir önceki model tasarım olarak neredeyse aynı olsa da özellik olarak birbirlerinden farklılar. Bu yüzden ürünü almak isteyenler hangi modeli aldıklarına dikkat etmeliler.

Sonuç

Artılar

  • Uzun pil ömrü
  • Kulaktan düşmeyen hafif ve rahat tasarım
  • İyi ses kalitesi

Eksiler

  • Dokunmatik kontrolleri kullanma zorluğu
  • Son modelde kaybolan kalp ritmi ölçme özelliği
  • Nadiren yaşanan bluetooth problemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir