Akıllı Bileklikler

SenceBand Duygu Ölçen Akıllı Bileklik

SenceBand akıllı bileklik insanların duygularını ölçmeyi hedefliyor. SenceBand sayesinde insanlar nerede ve ne zaman hangi duygular içerisinde olduklarını görebilecekler. Böylece insanlar kendilerini üzen, sinirlendiren, endişelendiren olayları daha iyi anlayabilecekler. Bu tür olaylar ile ilgili bir şeyler yapmak isteyen insanlar için çok yararlı olabilecek bir giyilebilir teknoloji ürünü.

SenceTech firması yaklaşık iki yıldır çeşitli crowdfunding projeleri ile yatırım toplamaktaydı. İki yılın sonunda firma ilk akıllı bilekliklerini yatırımcılara göndermeye başladı.

SenceTech firmasının ilk amacı aslında bir akıllı bileklik üretmek değilmiş. EKG (elektrokardiyogram) ölçme teknolojilerine odaklanan firma bu teknolojiler sayesinde topladıkları verileri ilgilenen firmalara satmayı planlıyormuş. Fakat bu plan yeterince başarılı olamayınca firma geliştirdiği EKG teknolojilerini kullanan kendi akıllı bilekliğini üretmeye karar vermiş.

SenceBand Akıllı Bileklik

Ürün tasarım olarak piyasadaki alışılmış akıllı bileklikler gibi ince değil. Hatta bu akıllı bileklik daha çok ekranı olmayan bir akıllı saate benziyor diyebiliriz. Tasarım konusunda çok başarılı bir ürün olduğu söylenemez. Buna karşın bu akıllı bilekliğin diğer akıllı bilekliklere göre çok daha iyi kalp ritmi verileri ölçtüğü iddia edilmekte.

Firmanın EKG teknolojisi insanların kas kasılmaları gibi vücudun kalp ile ilgisiz yerlerinden gelen elektrik sinyallerini filtreleyebilmekte. Bu sayede ürün sadece kalbin elektrik sinyallerini ölçebilmekte. SenceBand üzerindeki sensörlerin çoğu akıllı bileklikte bulunun optik sensörlerden yaklaşık 250 kat daha iyi ölçümler verdiği belirtilmekte.

SenceTech SenceBand

SenceBand Duyguları Nasıl Ölçüyor?

SenceBand akıllı bileklik insanların duygularını ölçebilmek için edindiği kalp ritmi verilerini kullanmakta. Edinilen kalp ritmi verileri çeşitli algoritmalar sayesinde 64 farklı duyguyu ölçmek için kullanılmakta. Bunu yapabilmek için ürün kalp ritmi değişkenliğini analiz etmekte.

Ürün kullanıcılarının duygularını ölçerek insanlara tam olarak nerede ve ne zaman hangi duygular içerisinde olduklarını göstermeyi amaçlamakta. Kullanıcılar dilerlerse çeşitli duygu ölçümleri ile ilgili bildirim alabilmekteler.

Ürün aynı zamanda kullanıcıların takvimleriyle senkronize olma özelliğine sahip. Böylece kullanıcılar takvimlerinde yer alan etkinlikler veya toplantılar ile aynı zamanlarda ölçülen duygularını eşleştirebilir ve karşılaştırabilir.

SenceBand Akıllı Bileklik 2

Ürün duyguları ölçmenin yanı sıra akıllı bilekliklerin neredeyse hepsinde olan adım sayma, aktivite takibi yapma gibi özelliklerere de sahip.

Şu anda sadece yatırımcılara gönderim yapılmakta ve ürünün tam anlamıyla ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmemekte. O zamana kadar ürünü deneyen yatırımcıların bazılarının yorumlarına Kickstarter crowdfunding sitesinden ulaşmak mümkün. Bu değişik akıllı bileklik ilginizi çok çekmediyse 2018 İçin En İyi Akıllı Bileklikler yazımızı okuyabilir ve daha popüler akıllı bilekliklere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir