Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Solos Akıllı Gözlükler – Bisikletçi Gözlüğü

Solos akıllı gözlük sporcuların spor esnasında görmeleri gereken performans verilerini sporcuların en kolay görebilecekleri yere, gözlerinin önüne yansıtan bir giyilebilir teknoloji ürünü. Ürün başta bisikletçiler ve koşucular olmak üzere sporcular için tasarlanmış durumda.

Solos akıllı gözlüğün yeni modeli geçtiğimiz aylarda CES 2018 fuarında tanıtılmıştı. Yeni model eski modelin tasarımını ve hafifliğini korurken başta bisikletçiler için olmak üzere yeni özellikler içeriyor.

Solos Akıllı Gözlük Özellikleri

Solos akıllı gözlük sayesinde sporcular görmek istedikleri performans verilerini direkt olarak gözlerinin önünde görebilmekteler. Bu sayede sporcular spor esnasında bu verileri görmek için bileklerindeki akıllı bileklik veya ceplerindeki telefon gibi başka bir cihaza bakma gereksinimi duymamaktalar. Güvenlik açısından yola sürekli dikkat etmeleri gereken bisikletçiler için bu çok yararlı bir teknoloji.

Kullanıcıların görebildikleri verilere geçen süre, anlık hız, ortalama hız, mesafe, güç, kalp ritmi gibi veriler dahil. Bu verilerin yanı sıra bu akıllı gözlük kullanıcılarına yol tarif etme özelliğine de sahip. Örneğin bisikletiyle yolda giden bir sporcu 500 metre sonra sağa döneceğini gözlerinin önüne yansıtılan görüntüden görebilmekte.

Solos Akıllı Gözlük Özellikleri

Ürün görsel verilerin dışında ses ile de çeşitli verileri kullanıcısına aktarmakta. Ürünün kutusundan akıllı gözlüğe takılabilen bir kulaklık da çıkmakta. Sporcular dilerse bu kulaklık ile dilerlerse akıllı gözlük üzerinde bulunan hoparlörler sayesinde sesli verileri de dinleyebilirler. Çeşitli telefon bildirimleri de sesli olarak kullanıcılara bildirilmekte.

Kullanıcıların gözlerinin önüne görüntü yansıtabilmek için 5 inch boyutunda bir görüntü sağlayan Vista sanal ekran kullanılmakta. Görüntüler yüksek çözünürlüğe ve parlaklığa sahip. Güneşli havalarda bile kolayca görünen bir görüntü sağlanabilmekte.

Bu tarz giyilebilir teknoloji ürünlerinin genellikle en büyük sorunlarından biri pil ömrüdür. Solos akıllı gözlük de altı saatlik pil ömrü ile ortalama bir pil ömrüne sahip diyebiliriz. Antrenmanınız bu pil ömrü ile yarıda kalmayacaktır ama hemen hemen her antrenman öncesinde muhtemelen bu akıllı gözlüğü şarj etmek gerekecektir.

Ürün bir mobil uygulama ile beraber kullanılmakta. Bu uygulama hem Android hem de iOS akıllı telefonlar ile uyumlu. Aynı zamanda ürün ANT+ teknolojisine sahip. Bu sayede ürün uyumlu diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ile veri paylaşabilme özelliğine sahip. Popüler Strava uygulaması da Solos akıllı gözlüğün uyumlu olduğu bir başka uygulama.

Solos Akıllı Gözlük Uygulama

Solos Akıllı Gözlük Tasarımı

Ürün minimalist ve esnek bir tasarıma sahip. Ürünün tasarımı kask ile kullanılırken sorun yaratmayacak şekilde aerodinamik. Polikarbondan yapılan gözlük çerçeveleri çeşitli darbelerden, rüzgardan, tozdan kolay kolay zarar görmeyecek şekile tasarlanmış. Ayrıca gözlük spor yaparken aşağıya doğru kaymayacak bir yapıya sahip.

Lens olarak da kaliteli malzemeler kullanılmış durumda. Akıllı gözlük üzerinde dayanıklı Trivex polimer lensler var. Lensler aynı zamanda değiştirilebilmekteler. Ürünün kutusundan geceleri kullanmak için yedek bir lens de çıkmakta.

Solos Akıllı Gözlük Verileri

Solos Akıllı Gözlük Fiyatı

Solos akıllı gözlük firmanın resmi web sitesinde 499$ fiyat ile satılmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir