Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Spectacles Akıllı Snapchat Gözlüğü

Snapchat’in fotoğraf ve video çeken Spectacles gözlüğü yenilendi. İlk model kısa bir süre popülerliğini korumuş olsa da piyasada çok tutulmamıştı. Yenilenen tasarımı ve daha iyi özellikleriyle yeni Spectacles gözlükler acaba giyilebilir teknoloji piyasasında bu sefer daha başarılı olabilecek mi?

Tasarım

Yeni Spectacles gözlükler kullanıcıların karşısına yenilenen bir tasarımla çıkıyor. Tasarımla ilgili ilk göze çarpan şey yeni modelin eskisine göre daha küçük ve hafif olması. Gözlüğün çerçevesi eski modele göre daha ince. Aynı zamanda kameraların olduğu bölümler daha küçük. Bu yeniliklerle yeni model normal bir gözlüğe eskisine göre daha fazla benziyor.

Renk seçeneği olarak siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere üç seçenek mevcut. Aynı zamanda gözlük camı olarak her çerçeve rengi için açık ve koyu olmak üzere iki renk seçeneği mevcut. Gözlüğün kamerasının etrafında küçük LED ışıklar mevcut. Fotoğraf veya video çekerken bu LED ışıklar yanıyor.

Spectacles Gözlükler

Özellikler

Snapchat Spectacles gözlüğün en büyük özelliği doğal olarak fotoğraf ve video çekebilmesi. Gözlüğün üzerindeki tuşa bir kere basıldığında gözlük 10 saniyelik bir video çekiyor. İkinci kez tuşa basılınca ise 30 saniyelik bir video çekiliyor. Eğer fotoğraf çekmek isterseniz tuşa basıp bir süre basılı tutmanız gerekmekte. Kamera 105 derecelik bir görüş açısına sahip. Videolarda daha kaliteli bir ses için gözlüklerin üzerinde iki tane mikrofon mevcut.

Spectacles gözlükler yaklaşık 150 video veya 3000 fotoğraf alabilen 4GB kapasitesinde bir hafızaya sahip. Akıllı telefonunuz ile bluetooth üzerinden eşleşen gözlükler HD videoları ise WiFi üzerinden Snapchat uygulamasına aktarıyor.

Spectacles gözlükler, gözlük kabının içerisindeyken kablosuz bir şekilde şarj olmaktalar. Gözlük kabının kendisini şarj etmek için ise bir kabloya ihtiyaç duyulmakta. Tam bir şarj ile yaklaşık 70 tane video çekilebiliyor.

Spectacles gözlüklerin en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise su geçirmez olmaları. Bu sayede havuzda veya denizde bu gözlüğü kullanabilir ve su konusunda bir endişeniz olmadan fotoğraf ve videolar çekebilirsiniz.

Spectacles Akıllı Gözlük Özellikleri

Spectacles gözlükler ile çekilen fotoğraflar ve videolar ilk aşamada Snapchat uygulamasına aktarılmakta. Fakat bu fotoğraf ve videoları telefonunuzun hafızasına aktarıp sosyal medyada paylaşmak gibi başka amaçlar için de kullanmak mümkün.

Spectacles Gözlük Fiyatı

Önceki modele göre biraz daha pahalı olan yeni Spectacles gözlükler, markanın resmi web sitesinde 149,99$ fiyatla satılmakta.

Snapchat Spectacles

Sonuç

İnsanların bu akıllı gözlüklere ne kadar ihtiyaç duyacakları veya bu akıllı gözlüklerin ne kadar kullanışlı oldukları tartışılır olsa da fotoğraf ve video çekebilen bir güneş gözlüğünün birçok kullanıcı için eğlenceli bir fikir olduğu kesin. Özellikle Snapchat uygulamasını sık sık kullanan biriyseniz bu gözlükler tam da size göre olabilir.

Eğer herhangi bir zamanda anı yakalamak için sık sık akıllı telefonunuza sarılan veya sık sık etkinliklere giden ve bu etkinliklerde bol bol fotoğraf ve video çeken birisiyseniz Spectacles gözlüklere bir göz atmanızı öneririz. Özellikle bir konserde fotoğraf veya video çekmek için çok kullanışlı olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir