Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Talsam – Uzun Mesafe İlişkilerde Yepyeni Bir Boyut

Hepimizin bildiği gibi uzun mesafe ilişkilerini yürütmek çok zor. Çiftler arasındaki mesafe, birbirleriyle güzel anlar yaşamalarının önüne geçiyor ve sonunda her iki taraf da gün bitiminde birbirlerini haberdar etmek, başından geçenleri sözle ifade etmek durumunda kalıyor. Talsam da tam olarak burada yardımımıza koşuyor ve uzun mesafe ilişkilerini çok daha güzel ve yürütülebilir bir hale getiriyor.

Talsam dışarıdan bakıldığında sadece şık bir kolye olarak gözükse de yapabildikleri görünüşünüze güzellik katmaktan çok daha fazla. Talsam şu anda Kickstarter üzerinden 99 Dolar’a satışa sunuluyor. Kolye, kendine özgü, eşinizle birebir bağlantı sağlayan bir uygulama ile geliyor. İkinizin kolyesi sadece birbiri ile bağlantılı kalıyor ve eşinizle aranızda özel bir iletişim ağı oluşturuyor. Bu iletişim ağı üzerinden eşinize istediğiniz gibi mesaj gönderebiliyorsunuz. İster bir video, ister bir ses kaydı veya dilerseniz yazılı bir metin. Karşıdakinin kolyesi gönderiniz iletildiğinde ışık saçmaya ve titremeye başlıyor, eşinizi ona gönderdiğiniz özel mesajdan şık bir şekilde haberdar ediyor.

Talsam USB Kolye

Ayrıca kolye, mesajlarınızı özel olarak işaretleyip şifreleyen bir düğmeye de sahip. Böylece eğer karşınızdaki gönderdiği mesajı size özel olarak işaretlemişse başkaları bunu telefonunuzda göremiyor ve mesajı görebilmek için kolyedeki tuşa basmanız gerekiyor. Ve tabii ki kolyenin bir de “SOS” modu var. Kolyenin yanındaki tuşa beş saniye boyunca basılı tutmanız halinde, acil durumlar için önceden belirlemiş olduğunuz kişiye hemen konumunuz ve tehlikede olduğunuzu bildiren bir SMS ve e-mail gönderiliyor. Eğer eşiniz kolyeyi yeni edindiyse, ona bir hoş geldin hediyesi olarak karşılama mesajı da hazırlayabilir, sevindirici bir video çekebilirsiniz.

Talsam Nasıl Ortaya Çıktı?

Cihazın mucidi Omar Farha, kendi eşiyle iki senedir New York’tan Dubai’ye uzun mesafeli ilişki yaşadığını ve bunun her gün onlar için daha da zorlaştığını, eşinin yanına her gidişinde geri dönüşün daha üzücü olduğunu belirtiyor. Eşini sevdiğini ve onu önemsediğini belirtmek için her türlü yolu deneyen Farha çiçekler, çikolatalar göndermiş, mektuplar yazmış. Artık tüm fikirleri tükenince yeni bir arayış içine girmiş. Sosyal medyayı çiftler arasındaki konuşmalar için yeterince “özel” bir ortam olarak görmeyen Farha, bu samimi ilişki için takıların güzel bir seçenek olabileceğini düşünmüş. Sonunda kolyeyle teknolojiyi bir araya getirerek Talsam’ı üretmiş. Farha, altın kaplama çerçeve ve beyaz LED ışıklı Swarovski kristalleri ile kolyenin romantik bir Arabistan gecesini yansıtmasını istemiş.

Talsam Akıllı Kolye Tasarım

Bu göz alıcı dizaynının yanında kolyenin işlevi çağdaş bir çağrı cihazını andırıyor. Günlük hayattaki tüm sosyal medya hesaplarından gelen bildirimlerin aynı şekilde ve sıradan olarak değerlendirildiğini, sadece ekrandaki bir yazıdan ibaret olduğunu düşünen Farha, Talsam’ın tüm bu beğeniyi kazanmasındaki en büyük sebebi çiftler arasında özel ve romantik bir bildirim sistemi oluşturmasına bağlıyor. Kolyenizin kristalleri parlamaya ve titreşmeye başladığında bunun, sevdiğiniz insan tarafından gelen hoş bir bildirim olduğunu biliyorsunuz. Talsam, eşinizin gönderdiği mesajların sizde uyandırdığı duyguları analiz ederek buna göre bir sınıflandırma yapıyor ve böylece eski mesajlara baktığınızda onları duygusal kategorilere ayrılmış olarak bulabiliyorsunuz.

Talsam Eleştirileri

Talsam, ilgi çekiciliğinin yanında kullanıcılar tarafından bazı kötü yanlarıyla da eleştiriliyor. Uzun mesafe ilişkisi yaşayan çiftlerin bazıları bunu ilişkileri için büyük bir gereklilik olarak görürken, kimileri de basit bir telefon konuşmasının onlara yettiğini, özel bir hissiyat için böyle bir cihaza gereksinim duymadıklarını belirtiyor. Her ne kadar farklı renk seçenekleri olsa da kolyenin her günlük giysiyle uyumlu olmaması da bir diğer şikâyet konusu.  Talsam, USB üzerinden şarj ediliyor ve kullanıcılar eğer cihazı şarj etmeyi unuturlarsa eşleri ile aralarındaki iletişimin kopacağından bahsediyorlar.

Talsam Akıllı Kolye Uzun Mesafe İlişki

İyi ve kötü yanlarıyla beraber Talsam, teknoloji meraklısı ve devamlı mesajlaşmayı seven çiftler için güzel bir yenilik. Çiftler arasındaki mesafenin getirdiği özlem ve hüznü de bir nebze olsun azaltabilecek gibi duruyor. Hatta “SOS” özelliği sayesinde annenize ya da çocuğunuza da verebileceğiniz şık bir hediye olarak da değerlendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir