Diğer Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Xiaomi PetBit – Akıllı Tasma Aparatı

Dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner tarafından yayınlanan bir raporda, dünya çapında en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi olduğu görülen Xiaomi, söz konusu kendi merkezi Çin olduğunda rakip tanımıyor. Pek çok büyük firma tarafından Çin’in Apple’ı olarak anılan Xiaomi, Mi Band 3 akıllı bilekliği piyasaya sürmesinden bir ay sonra evcil hayvan sahibi kullanıcıları sevindirecek güzel bir haberle geri döndü. Şirket, yeni PetBit akıllı tasma aparatlarını tanıttı. Xiaomi Mi Band 3 ile aynı çalışma prensibine sahip olan PetBit, bir köpeğin tasmasına yerleştiriliyor ve sahibine gerçek zamanlı olarak evcil hayvanının bulunduğu konumu, harcadığı mesafeyi ve kaloriyi sunuyor.

Xiaomi PetBit Akıllı Tasma Aparatı

Xiaomi PetBit Özellikleri

26 gram ağırlığında ve 5,04 x 4,6 x 1,8 cm boyutlarında olan ürün, IPX7 su geçirmezlik derecesine sahip. IPX7, ürünün 1 metre suda 30 dakika kadar durabileceğinin garantisini veriyor. Bu sayede PetBit, olası bir su sıçramasına ve yağmura karşı dayanıklı.

Ürün tasmadan düşer ise üzerindeki mavi bir LED ışık yanıp sönüyor. Böylece gece vakitlerinde kaybolması ya da köpeğinizin kürküne dolanması durumunda, yerini hemen bulmak mümkün. Ayrıca ürünün üzerinde bulunan QR kodu sayesinde, köpeğinizin kaybolmasını önlemek çok daha kolay hale geliyor. Kodu telefonuyla okutan kişi, köpeğin sahibinin iletişim bilgilerine erişebiliyor.

Şarj konusu ise kullanıcılar için büyük rahatlık sağlıyor. Böyle bir cihazı sürekli tasmadan çıkarıp takmak evcil hayvan sahipleri için zor olabilir. Xiaomi, PetBit’in yaklaşık olarak 30 gün boyunca tek bir şarj ile dayanabileceğini söylüyor. Aynı zamanda kullanıcı tarafından kullanılabilecek bir de güç tasarrufu modu bulunmakta.

Xiaomi PetBit Özellikleri

Bu özellikler aslında akıllı evcil hayvan tasmaları için oldukça standart özellikler, ancak Xiaomi şirketinin diğer ürünlerinde olduğu gibi en çok dikkat çeken özellik ürünün fiyatı. Gümüş/beyaz ve grafit/siyah seçenekleriyle gelen PetBit, rakip ürünlerin aksine tüm bu özellikleri sadece 30 dolar gibi cüzi bir fiyata kullanıcılara sunmakta.

Xiaomi şirketi her üründe olduğu gibi PetBit’i de uluslararası piyasaya çıkarmadan önce Çin’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Diğer ülkelerde ise ne zaman satışa sunulacağı belirtilmiş değil. PetBit’i merakla bekleyen evcil hayvan sahibi dostlarımızın biraz daha sabretmesi gerekecek gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir