Akıllı Saatler

Amazfit GTS İncelemesi, Özellikleri

Amazfit’in akıllı saat çeşitliliği hızla artmakta. Eskiden ucuz ve pek fazla özelliği olmayan akıllı saatler olan bilinen Amazfit’ler hala ucuzlar, ama özellik bakımından artık büyük markalarla rekabet edebilecek seviyedeler. Amazfit GTS ise markanın popüler modellerinden.

Akıllı saatin kendisi, uygulaması ve ekosistemi neredeyse Fitbit Versa, Samsung Galaxy Watch Active ve Apple Watch Series 3 gibi akıllı saatlerle rekabet edebilecek düzeyde.

Amazfit GTS – Tasarım

Amazfit GTS Tasarım

Amazfit GTS’in tasarımında en çok dikkat çeken detay akıllı saatin Apple Watch‘a benzerliği. Ürünün tasarımı bir Apple Watch akıllı saate taklit edilmişçesine benziyor.

Amazfit GTS’in üzerinden 1.65-inch AMOLED ekran bulunuyor. Ekran 341PPI ve 348×442 çözünürlüğe sahip. Apple Watch veye Galaxy Watch Active kadar olmasa da bu akıllı saat de oldukça iyi bir ekrana sahip.

Amazfit GTS 20mm ölçüsünde silikon bir kayışa sahip. Kayış, çok özelliği olmamakla beraber gayet konforlu. Piyasada bu akıllı saatle uyumlu onlarca farklı kayış bulmak mümkün. Bu sayede kullanıcılar kendi tarzlarına uygun bir görünüm elde edebilirler.

Amazfit GTS, çoh hafif bir gövdeye sahip, bu sayede bilekte çok rahat hissettiriyor. Alüminyum alaşımlı polimer materyalden yapılan gövde bazı kullanıcılara estetik açıdan plastik bir görünüm hissi veriyor.

Amazfit GTS – Özellikler

Amazfit GTS Özellikler

Amazfit GTS yazının başında da bahsettiğimiz gibi birçok özelliğe sahip.

Telefon Bildirimleri

Amazfit GTS birçok akıllı saatte olduğu gibi telefon bildirimleri özelliğine sahip. WhatsApp mesajları, gelen çağrılar ve benzeri bildirimleri akıllı saat üzerinden görebilmek mümkün. Buna karşın bazı incelemeler telefon ile eşleştirme konusunda akıllı saatin çok başarılı olmadığı görüşünde.

Ekran Özellikleri

Ekranın üzerinde hava durumu, takvim uyarıları, nabız, adım sayısı ve PAI (bir çeşit aktiflik ölçütü) görmek mümkün. Saati ve bu diğer bilgileri her zaman açık ekran özelliğini kullanarak sürekli görünecek şekilde ayarlamak mümkün.

Amazfit GTS Smart Watch 5ATM Waterproof Swimming Smartwatch 14 Days Battery Music Control for Android Phone

Sağlık, Aktivite ve Uyku Takibi

Amazfit GTS’in güçlü olduğu noktalardan bazıları sağlık, aktivite ve uyku takibi konuları. Ürün bu konulara daha çok odaklanmış ve sağlık, aktivite ve uyku konularında öne çıkmış diyebiliriz. Ekranı kaydırarak kalp ritmi, atılan adım sayısı, dinlenme nabzı gibi birçok veriye kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Akıllı saatin telefon uygulamasında da sağlıkla ilgili konuların ön plana çıktığı görülebiliyor. Birçok akıllı saat ve akıllı bileklikte olan aktif dakika ölçümünün yerini bu akıllı saatte PAI almış duruma. PAI, Mio Global şirketi tarafından 25 yıllık ve 45000 kişinin dahil olduğu bir çalışma sonucu ortaya çıkmış bir aktiflik skoru. PAI, atılan adım sayısı, yapılan spor miktarı gibi birçok faktörü kullanarak kullanıcısı için sadece adım saymaktan öte bir aktiflik göstergesi sunuyor.

Ürün, uyku takibi konusunda da çok güçlü. Hareket takibi ve kalp ritmi sayesinde uyku takibi yapılmakta. Derin uyku ve hafif uyku aşamaları bu akıllı saatin uyku takibi ölçümlerine dahil. Aynı zamanda ürün, kullanıcılarının her gün yaklaşık aynı saatlerde mi yoksa düzensiz bir şekilde mi uyuduğunu takip edip öneriler sunmakta.

Amazfit GTS Uyku Takibi

Spor Takibi

Spor takibi de Amazfit GTS’in öne çıktığı noktalardan birisi. 14 farklı çeşitte spor bu akıllı saat ile takip edilebilmekte. Entegre GPS’i sayesinde bir akıllı telefon olmadan lokasyon takibi de yapılabilmekte.

Spor sırasında hem GPS lokasyonu hem de kalp ritmi ölçümü konusunda Amazfit GTS oldukça iyi. Birçok rakip akıllı saatle yarışabilecek düzeyde.

Amazfit GTS Spor Takibi

Spor konusunda Amazfit GTS’in telefon uygulaması da oldukça iyi. Uygulamada yapılan sporla ilgili çok çeşitli veriye ulaşmak mümkün. Bu konuda da ürün, birçok akıllı saat ve akıllı bileklik ile yarışabilecek düzeyde.

Amazfit GTS – Pil Ömrü

Ürün pil ömrü konusunda da başarılı akıllı saatlerden. Toplamda 20 saat GPS kullanımı da dahil olmak üzere Amazfit GTS 14 güne kadar pil ömrü olduğunu ileri sürmekte. Birçok analiz bunu doğrulamakta.

Sonuç

Amazfit GTS, uygun fiyatına karşın kullanıcıları şaşırtacak ölçüde başarılı bir akıllı saat. Özellikle sağlık, aktivite, uyku ve spor takibi konularında bu akıllı saat öne çıkmakta.

Apple Watch’a neredeyse kopya denecek kadar benzerlik ise kimileri tarafında hoş karşılanmasa da, kimileri bu benzerlikten bağımsız olarak bu tasarımı başarılı bulmakta.

Eğer Fitbit Versa, Samsung Galaxy Watch Active veya Apple Watch 3 gibi akıllı saatlere daha uygun fiyatlı bir alternatif istiyorsanız bu akıllı saat sizin için uygun bir tercih olabilir.

Daha iyi bir akıllı saat arıyorsanız, En İyi Akıllı Saatler yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir