Akıllı Saatler

Samsung Galaxy Watch Active Akıllı Saat İncelemesi

Minimalist Tasarım

Daha önce bir Samsung Galaxy akıllı saat kullandıysanız, yeni Samsung Galaxy Watch Active kadranı üzerinde dönen çerçevenin olmadığını anında fark edeceksiniz. Bu bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir. Dönen kadran saatin navigasyon kontrolleri üzerinde çok net ve hassas bir kontrol sunuyordu. Çerçeveyi çıkardıktan sonra, daha düzenli ve minimalist bir akıllı saat yüzüne sahip olunmuş. Kontroller için dokunmatik ekranı kullanabilir veya dairesel kadranın sağ tarafına yerleştirilmiş iki fiziksel düğmeyi kullanabilirsiniz.

Samsung’un piyasadaki en iyi OLED’leri ürettiğini söylemeye gerek yok. Renkli saat yüzleri ekranda mükemmel görünüyor. AMOLED ekranın etrafındaki dairesel halka biraz kalın ve gerçek ekranın daha küçük görünmesine neden oluyor. Ekranda gezinmek, büyük parmaklı kullanıcılar için biraz zor olabilir.

Samsung Galaxy Watch Active Akıllı Saat

Hafif ve Dayanıklı Tasarım

Samsung Galaxy Watch Active, tamamen metalden yapılmış olmasına rağmen bilek üzerinde inanılmaz derecede hafif hissettiriyor. AMOLED ekranı taşıyan minimalist bir dairesel kadran ile yeni model oldukça lüks görünüyor. Şirket ayrıca, siyah renk kadranını silikon bantlarla eşleştirerek bu akıllı saate sportif bir his vermeyi başarmış. Samsung Galaxy Watch Active’i hemen hemen her yere takabilirsiniz.

Ofiste sıradan bir günlük saat olarak harika çalışıyor ve aynı zamanda spor salonunda ya da yüzme havuzunda mükemmel bir spor takipçisi olarak hizmet veriyor. Ekran gerekli dayanıklılığı sağlayan hafif eğimli Corning Gorilla Glass kaplama ile korunuyor. Silikon kayışlar sayesinde terlerken bile giymek çok rahat. Silikon kayışlar siyah, yeşil, altın ve gümüş gibi dört farklı renk seçeneğine sahip bantlarla değiştirilebilir.

Samsung Galaxy Watch Active Özellikleri ve Kurulumu

Samsung Galaxy Watch Active’i kurmak oldukça kolay. Kuruluma başlamak için telefonunuza Galaxy Wearable uygulamasını indirmeniz yeterli. Sağlık istatistiklerinizle ilgili ayrıntılı veri sunumu için Samsung Health uygulamasını yüklemeniz gerekmekte. Akıllı saatte Tizen işletim sistemi mevcut. Sağlık, hayati ve diğer yararlı verilerin izlenmesine yardımcı olan dört sensör ile donatılmış durumda. Bunlar arasında, stres seviyenizi de ölçebilecek olan ivmeölçer, jiroskop, barometre ve kalp hızı monitörü mevcut.

Samsung Galaxy Watch Active spor takibi olarak koşu, bisiklete binme, yürüyüş, yüzme, yoga, pilates gibi birçok sporun takibini yapabiliyor. Ayrıntılı raporlar için; çeşitli programlar, makaleler ve fiziksel etkinliklerinizle ilgili bilgiler de sunan Samsung Health uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch Active Akıllı Saat

Stres Seviyesi ve Tansiyon Ölçme Özelliği

İlginç bir şekilde, Samusng Galaxy Watch Active, stresi seviyenizi de ölçebiliyor. Akıllı saat kalp atış hızınızdaki ani tutarsızlıkları fark ettiğinde, stresinizi izlemenizi ve kolay bir solunum egzersizi uygulamanızı istiyor. Kısa nefes egzersizleri, stresli durumlarda sizi sakinleştirmek için tasarlanmış durumda. Samsung Galaxy akıllı saat ekosistemine en son eklenen özellik ise tansiyon ölçme özelliği. Bileğinizden tansiyon takibi ile bu yeni akıllı saat sağlık bilincine sahip kullanıcılar için çok yararlı olabilmekte. Bu özellik, Samsung için Kaliforniya Üniversitesi San Francisco UCSF ile birlikte geliştirilen My BP Lab’ı gerektiriyor. Samsung ayrıca uygulamanın şu anda daha doğru izleme sonuçları için verileri topladığını ve analiz ettiğini belirtiyor.

Samsung Galaxy Watch Active Pil Ömrü ve Uygulamalar

Daha küçük kadran ve kompakt tasarim nedeniyle bu akıllı saat çok büyük bir pil hacmine sahip değil. Tam potansiyeli ile kullanıldığında, pil ömrü iki günden biraz daha az sürmekte. Pili iki veya üç günden fazla süren bir akıllı saat arıyorsanız, daha büyük olan Samsung Galaxy Watch akıllı saate göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch Active, hem Android hem de iOS cihazlarıyla uyumlu. Aynı zamanda Under Armor, Spotify ve Strava gibi popüler üçüncü parti uygulamalarını da destekliyor.

Sonuç

Samsung Galaxy Watch Active, birçok özelliğe sahip, estetik tasarımlı, kompakt, tam teşekküllü bir spor merkezli akıllı saat. Bilek üzerinde çok hafif hissettiriyor ve çok dayanıklı. AMOLED ekran boyutu biraz küçük ancak oldukça canlı ve akışkan dokunuş hissi sunuyor. Silikon kayışlar, antrenman sırasında terlerken veya havuza dalarken bile kullanmak için çok rahat. Stres yönetimi ve tansiyon ölçme özellikleri öne çıkan özellikler. Sağlıkla ilgili bu verileri yakından takip etmek oldukça kullanışlı olabilir. Bir teknoloji ürünü olarak Samsung Galaxy Watch Active başarılı ve birçok kullanıcıyı memnun edecek bir akıllı saat diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir