VR

iFLY Indoor Skydiving – VR Gökyüzü Dalışı

Yerden yaklaşık 10 bin feet yükseklikteki bir uçaktan kendinizi bir anda boşluğa bıraktığınızı ve bir süre boyunca hızlıca boşlukta düştüğünüzü hayal edin. Çoğu insanın yapmayı çok istediği fakat düşünmesi bile tüyleri ürperten adrenalin dolu bu sporun adı Skydiving. Türkçe adıyla Gökyüzü Dalışı. Peki ya size 10 bin feet tırmanmadan uçma hayalinizi gerçekleştirebileceğinizi söylesek? iFLY şirketinin, son yıllarda adından sıkça söz ettiren VR yani sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak yarattığı simülasyonu iFLY Indoor Skydiving ile bu artık mümkün.

Nedir Bu iFLY Indoor Skydiving?

iFLY Indoor Skydiving, VR teknolojisi ile entegre edilmiş skydiving uygulamasıyla kendinizi gerçekten gökyüzünden süzülüyor hissettirecek bir simülasyon. Tek yapmanız gereken Samsung Galaxy 8 yerleştirilmiş VR gözlüklü kaskları takıp rüzgar jeneratörlü tüpe girmek. Geniş, dikey cam tüpün içerisindeki büyük rüzgar jeneratörleri sizi zahmetsizce havaya itecek.

iFLY Indoor Skydiving VR

iFLY şirketi Avustralya’nın ilk kapalı skydiving merkezine sahip ve bu merkezde kullandıkları 5 metre çapındaki cam tüp dünyanın en büyük dikey rüzgar tüplerinden biri. Rüzgar tüplerinde SkyVenture şirketinin teknolojisi kullanılmakta. Şu ana kadar 5,5 milyon insan bu simülasyonu deneyimledi bile.

iFLY Indoor Skydiving giyilebilir teknolojinin dünyadaki ilgi çekici uygulama alanlarından biri. Umarım ülkemizde de bu imkanlara erişebiliriz ve bu heyecanı deneyimleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir